نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
کد خبر: ۱۱۲۴۰۶
2019 October 17 - ۱۴:۴۳ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
آخرین مهلت توقف تولید چه زمانی است؟
پدال نیوز: پراید و پژو ۴۰۵ دو خودرویی هستند که این روزها به شدت صحبت درباره توقف تولید و ارائه جایگزین برای آن‌ها مطرح است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از گسترش نیوز، تاکنون صحبت‌های مختلفی درباره ارائه خودروی جایگزین برای پراید و پژو 405 شده است. سازمان استاندارد نیز قرار است درباره بحث توقف تولید خودروهای که استاندارد 85 گانه را نمی‌تواند پاس کند اطلاع‌رسانی لازم را به زودی انجام دهد. اما جایگزین به چه معناست و آیا خودروی جدیدی به بازار می‌آید؟ برای پاسخ به این پرسش‌های گفت‌و‌گویی با احمدرضا رعنایی و مهدی مطلب‌زاده، اعضا هیات مدیره انجمن صنایع همگن صورت گرفته که در ادامه گزارش مشروح آن را می‌خوانید.
 
مطلب‌زاداه درباره تولید و عرضه خودروی جدید گفت: به این زودی خودروی جدیدی به جای پراید یا پژو 405 نمی‌آید هر چند که ایران‌خودرو و سایپا خودروهای مشابهی دارند. با توقف تولید پراید، سایپا تیراژ خودروی تیبا را برای پوشاندن جای خالی افزایش خواهد داد ضمن این که مدل‌های رهام و کوییک نیز برای پوشش‌دهی بازار وجود دارد. در مورد ایران‌خودرو اطلاعات دقیقی وجود ندارد هر چند که امکان افزایش تیراژ تولید سمند و دنا وجود دارد. اما در هر صورت این محصولات تفاوت قیمتی با پراید و 405 دارند.
 
وی ادامه داد: استانداردهای 85 گانه در مورد خودروهای به روز مطرح است اما می‌خواهیم محصولی مانند بنز با قیمت پراید داشته باشیم! چنین کاری امکان‌پذیر نیست و آیا جاده‌های ما استاندارد است که خودروهای ما چنین باشد؟ به لحاظ استاندارد گفته می‌شود که تیبا و پراید با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند اما بنده چنین فکر نمی‌کنم. پراید برای قشری از جامعه است که می‌تواند خودرو بخرد و اگر این خودرو از خط تولید حذف شود، افراد زیادی توانایی خرید خودرو را از دست می‌دهند. زمان توقف تولید پراید و 405 را باید سازمان استاندارد تعیین کند و امیدوارم این افراد نیز تصمیمات درستی را بگیرند.
 
رعنایی در مورد توقف تولید پراید و 405 اظهار کرد: آخرین مهلتی که به خودروسازان داده شده تا پراید و پژو 405 را از خط تولید خارج کنند دی ماه امسال است.
 
باید خودروهایی به جای این دو محصول قرار بگیرد که امکان پاس کردن استانداردهای 85 گانه را داشته باشد. چندین خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا به عنوان جایگزین معرفی شده که از جمله آن‌ها می‌توان به پژو 301 اشاره کرد. به هر حال جایگزینی که قرار باشد استانداردهای 85 گانه را پاس کند قیمت بالاتری دارد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head