نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۱۱۲۳۶۰
2019 October 16 - ۱۳:۳۵ - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:
پدال نیوز- رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: بازار خودرو به طور کلی شرایط آرامی دارد ضمن این که افزایش نرخ در حد ۱ الی ۲ میلیون تومان طبیعی است.
به گزارش پدال نیوز به نقل ازگسترش نیوز ،  سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: این هفته نوسان قیمت خودروها را داشتیم و در هفته گذشته نیز شاهد افزایش نرخ برخی از محصولات بودیم. افزایش قیمت فقط در خودروهای داخلی به خصوص سمند و پژو در حد 2 الی 5 میلیون تومان بوده است. به طور کلی بازار آرام است و تعداد خودروهایی که روزانه معامله می‌شود بسیار کم است.
 
وی ادامه داد: لازم به ذکر است که قیمت خودروهای وارداتی در 20 روز گذشته تغییر خاصی نداشته و محصولات مونتاژی نیز همین روال را طی کرده‌اند. در محصولات سایپا، تیبا و ساینا فاکتور می‌شود اما عدم فاکتور پراید از جمله مدل 111 باعث افزایش قیمت شده است. بازار نیاز روزانه دارد و در صورتی که احساس شود خودرویی عرضه نمی‌شود افراد قیمت‌ها را بالا می‌برند. با توجه به این که نوسان ارزی نداریم، تغییرات قیمت برخی از محصولات در حد 1 الی 2 میلیون تومان طبیعی است. اگر تامین و عرضه به خوبی انجام شود اختلاف نرخ بازار و کارخانه نیز از بین می‌رود.موتمنی درباره آخرین وضعیت قیمت‌ها اظهار کرد: طبق آخرین قیمت‌های اعلام شده در بازار پراید 131 حدود 43 میلیون تومان و مدل 111 تقریبا 46 میلیون و 800 هزار تومان معامله شده است. خودروهای تیبا هاچ‌بک و ساینا نیز نرخ تقریبی 57 میلیون و 500 هزار تومان دارند. در مورد محصولات ایران‌خودرو سمند  77 میلیون تومان و پژو 405 با نرخ 73 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پژو 206 تیپ جهش قیمتی داشته که نسخه فول آن 82 و نسخه بدون ضبط و سنسور 78 میلیون و 500 هزار تومان است. محصولات مونتاژی از جمله پژو 2008 و سراتو به ترتیب با قیمت‌های 304 و 281 میلیون تومان فروش می‌روند.
 
وی در خصوص قیمت خودروهایی که از نرخ آن‌ها در بازار از کارخانه کمتر است گفت: در این میان نرخ برخی از خودروها در بازار پایین‌تر از نرخ اعلام شده توسط کارخانه است. محصولات شرکت مدیران‌خودرو چنین شرایطی را دارند و تقریبا 15 الی 45 میلیون تومان زیر نرخ شرکت، در بازار فروخته می‌شود. دلیل نیز این است که اگر خریدار کم باشد چنین اتفاقی می‌افتد ضمن این که نرخ این خودروها در زمان نوسانات ارزی اعلام شد و هنوز شرکت‌ها نرخ را کاهش ندادند. سراتو مونتاژ نیز چنین شرایطی دارد که توسط کارخانه 295 میلیون تومان فاکتور می‌شود اما در بازار نرخ 281 میلیونی دارد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head