نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
کد خبر: ۱۱۲۱۳۹
2019 October 12 - ۱۵:۳۵ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شرکت ذوب آهن اصفهان همچنان با پدیده ضرر و زیان دست و پنجه نرم می کند. بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه در سه ماهه نخست سال 1398 با اینکه 22 درصد از زیان انباشته خود کم کرده است
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار، شرکت ذوب آهن اصفهان همچنان با پدیده ضرر و زیان دست و پنجه نرم می کند. بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه در سه ماهه نخست سال 1398 با اینکه 22 درصد از زیان انباشته خود کم کرده اما هنوز با بیش از 9.988 میلیارد ریال زیان اوضاع جالبی ندارد.
 
ذوب آهنی ها که سال 1397 را با بیش از 12.820 میلیارد ریال زیان انباشته به پایان رسانده بودند، در سه ماهه نخست امسال اگرچه تلاششان خوب بود اما چالشهای زیادی بر سر راه ذوب آهن برای برگشتن به روزهای اوج قرار دارد.
 
افزایش 7 درصدی بدهی های این شرکت مجموع بدهی های آن را به بیش از 89.757 میلیارد ریال رساند و این موضوع باعث شد که این گروه تولیدی معادل 63 درصد از دارائیهایش بدهی داشته باشد. در کنار افزایش بدهی موجودی نقد این شرکت در مدت سه ماه تنها 1 درصد رشد کرد تا نیاز به بازنگری تصمیمات مدیریتی در ذوب آهن که از کارخانجات قدیمی کشور است بیش از گذشته احساس شود.
 
ذوب آهنی ها که مبلغ بهای تمام شده محصولاتشان در پایان سال 1397 نسبت به سال 1396 افزایش 37 درصدی داشت شاید باید برای این پدیده فکر چاره کنند زیرا افزایش بهای تولید در حال حاضر یکی از چالشهای بزرگ شرکتهای تولیدی است که البته با اتخاذ تدابیری می توان آن را کنترل کرد. انتظار بر این است عملکرد ذوب آهن اصفهان که طی سه ماه بیش از 8.214 میلیارد ریال مصارف ارزی داشته، بیش از شرایط کنونی باشد.
 
انتهای متن
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head