نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
کد خبر: ۱۱۲۱۰۳
2019 October 12 - ۱۱:۵۳ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
توسط فولکس واگن تولید شد؛
پدال نیوز- شرکت فولکس واگن از تولید نمونه اولیه یک خودروی برقی به نام آی دی 3 خبر داده که با استفاده از علائم نوری با سرنشینان ارتباط برقرار می کند.
به گزارش پدال نیوز- شرکت فولکس واگن از تولید نمونه اولیه یک خودروی برقی به نام آی دی ۳ خبر داده که با استفاده از علائم نوری با سرنشینان ارتباط برقرار می کند.
خودروی برقی که با نور با سرنشینان صحبت می کند

به گزارش مهر ، در خودروی یادشده یک رشته نوار ال ای دی کار گذاشته شده که بر مبنای دریافت دستورات مختلف به رنگ های متفاوتی درمی آید. به عنوان مثال سبز شدن این رشته ال ای دی به معنای شارژ کامل باتری است، اما قرمز شدن آن نشان دهنده پایان شارژ باتری است.

این رشته چراغ ال ای دی برای نشان دادن روشن بودن خودرو، باز یا بسته بودن درها و غیره نیز به رنگ های مختلفی درمی آید. همچنین اگر خودرو تشخیص دهد که زمان تغییر مسیر حرکت در بزرگراه و حرکت از مسیر تندرو یا کندرو و بالعکس فرا رسیده، چراغ ال ای دی آن شروع به چشمک زدن می کند.

رانندگان این خودرو می توانند چراغ های ال ای دی آن را شخصی سازی کنند و حتی از آن برای نمایش پیام و هشدار به دیگر رانندگان یا افراد پیاده استفاده کنند.

همچنین زمانی که خودرو قصد پیچیدن دارد، چراغها در قالب یک پیکان مسیر چرخش را به سایرین نشان می دهند.

آی دی 3 اولین خودروی تمام برقی فولکس واگن است که بر مبنای پلتفرم ام ای بی تولید شده و با یک بار شارژ قادر به پیمودن 550 کیلومتر است. زمان عرضه و قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head