نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱
کد خبر: ۱۱۲۰۹۹
2019 October 12 - ۱۱:۴۹ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت
پدال نیوز: دانشیار دانشگاه مهندسی خودرو گفت: با داخلی سازی و استفاده از سرمایه گذاری هایی که در سال های گذشته به صورت یکنواخت در همه بخش های های مختلف انجام شده و با تکیه بر توان شرکت های دانش بنیان می توان ضمن صرفه جویی ارزی نسبت به تامین نیاز خودروسازان اقدام کرد.
به گزارش پدال نیوز؛ ابوالفضل خلخالی در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با اشاره به عملکرد سایرکشورها در ارزیابی و شناسایی توجیه فنی و اقتصادی داخلی سازی قطعات گفت: اصولا در سایر کشورها تولید قطعات و محصولات برای ساخت داخل مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشخص شود ساخت آن ها در کشور به صرفه هست یا خیر و بر این اساس به سمت تولید حرکت می کنند.
 
با تاکید بر این که به صورت قاطع می توان اعلام کرد آنچه توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد به لحاظ دانش فنی ، طراحی مهندسی و فناوری های تولید کامل بوده و ضعفی در این زمینه وجود ندارد، افزود: اما داخلی سازی برخی از قطعات از نظر صرفه اقتصادی به این بستگی دارد که سیاست گذاری های کلان کشور به چه سمت و سویی حرکت کند.
 
وی ادامه داد: به طور قطع در شرایط تحریم ساخت همه قطعات توجیه دارد و آورده خوبی برای شرکت هایی که در این قطعات سرمایه گذاری می کنند، خواهد داشت اما باید سیاست گذاری های کلان کشور نیز مدنظر قرار گیرد تا سرمایه های صرف شده در این مسیر با تغییر مسایل سیاسی و بین المللی دچار مشکل نشود.
 
عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی خودرو با بیان این که حتی بدون در نظر گرفتن شرایط تحریم ، با توجه به افزایش قابل توجه نرخ ارز، تولید در همه اقتصادها به صرفه و اقتصادی است، تصریح کرد: برای جلوگیری از ضرر سرمایه گذاران باید سیاست هایی در این زمینه تعریف شده و به سمتی برویم که که در حوزه های سرمایه گذاری شده توانمندی های بالا و قابل رقابت با کشورهای خارجی ایجاد شود.
 
انتهای پیام/  
 
 
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head