نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۰
کد خبر: ۱۱۲۰۷۶
2019 October 11 - ۱۶:۳۸ - ۱۹ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- یک فعال صنعت قطعه با اشاره به میزگردهای تعمیق ساخت داخل گفت: این اقدامات گام مثبتی در صنعت خودرو و قطعه است اما باید توجه داشت که با اهداف مشخص و و درراستای فناوری و فناوری روز باشد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از اقتصادآنلاین ، رضا رضایى با تاکیدبر اینکه صنعت قطعه و خودرو لازم و ملزوم یکدیگرند و هرکدام بدون هم پیشرفتی نخواهند داشت اظهار کرد: صنعت قطعه و خودرو یک صنعت استراتژیک در تمام دنیاست و کشورهایی که این صنعت را دارند تمام تلاششان را برای توسعه دانش و تکنولوزی صرف می‌کنند، اما در کشور ما به دلیل نبود اهداف مشخص و ظرفیت‌های کافی این دو صنعت به جایی رسید که الان شاهد هستیم.
 
وى افزود: متاسفانه بعد از 30سال هیچ پیشرفتی در صنعت خودرو نکرده‌ایم، حتى درحال‌حاضر نمی‌دانیم بعد از حذف پراید و پژو چه خودرویی را باید جایگزین کنیم.
 
این قطعه ساز با اشاره به میزگردهاى تعمیق ساخت داخل که در راستاى داخلى کردن قطعات برگزار شده تاکید کرد: این اقدامات گام مثبتی در صنعت خودرو و قطعه است اما باید توجه داشت که با اهداف مشخص و درراستای فناوری و فناوری روز باشد تا به نتیجه مثبتی برسد اما اگر این کار بدون زیرساخت و تحقیق کافی صورت گیرد تنها هزینه‌بر خواهد بود.
 
وى درباره تاثیرات مثبت داخلى سازى قطعه افزود: با داخلى کردن قطعات اتکاء ما به واردات قطعه نیز کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع به نفع تولیدکننده داخلی است.
 
رضایى درباره تاثیر داخلى سازى قطعات بر نرخ خودرو گفت: نرخ خودرو به پارامترهاى مختلفى بستگى دارد و از مجموعه اى از هزینه‌ها به وجود آمده اما داخلى کردن قطعات از آنجا که واسطه‌ها را حذف مى کند بر کاهش نرخ و نیز افزایش کیفیت خودرو تاثیر خواهد گذاشت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head