نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۳
کد خبر: ۱۱۲۰۶۶
2019 October 11 - ۱۳:۱۰ - ۱۹ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
پدال نیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به باز بودن همه مرز‌ها برای جابه‌جایی زائران اربعین گفت: خروج ۴۰۰ هزار نفر از مرز‌ها در روز گذشته ثبت شده است.
به گزارش پدال نیوز؛ عبدالهاشم حسنیان با بیان اینکه همه مرز‌ها برای تمام زائران اربعین باز است گفت: هیچ مسدودی در مرز‌ها وجود ندارد و هم اکنون سرویس‌های رفت و برگشت اتوبوس برای جابه‌جایی زائران به حالت عادی باز گشته است.
 
مدیر عامل سازمان راهداری با بیان اینکه از ابتدای محرم ۴۰۰ هزار نفر از ۴ مرز روزانه عبور کرده‌اند گفت: روز گذشته حدود ۳۶۰ هزار نفر از مرز‌ها عبور کرده و تنها ۴۰ هزار نفر تا ساعت ۲۴ شب گذشته به کشور باز گشته‌اند و همین موضوع شرایط سخت و ترافیک سنگینی را در مرز ایجاد کرده است.
 
حسنیان با بیان اینکه افزایش ترافیک و حجم زیاد زائران باعث شد که روز گذشته برای ساعاتی مرز کذابه و شلمچه مسدود شود گفت: مشکل کمبود ماشین در روز گذشته برای زائران ایجاد شده بود که با همکاری استاندار، طرف عراقی، شهرداری و ستاد اربعین رفع شد و هم اکنون جریان عبور خودرو زائران و ناوگان حمل و نقل عمومی از مرز‌ها عادی شده است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت پارکینگ‌ها در پایانه‌های مرزی به ویژه مرز مهران هم گفت: ظرفیت پارکینگ‌ها در حال تکمیل شدن است، اما هنوز به صورت کامل پر نشده و زائران نگران نباشند، اما باید پیش از اعزام از طریق سامانه ۱۴۱ و تلفن ۱۴۱ از وضعیت مرز‌ها مطلع شوند.
 
او با اشاره به اینکه هموطنان برای بازگشت تمامی اطلاعات برگشتی خود از جمله زمان و مرزی را که قصد بازگشت از آن را دارند به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاع دهند گفت: این اقدام زائران باعث می‌شود که ارزیابی‌های ما برای اعزام ماشین و اتوبوس‌ها تکمیل شود و ما برای برگشت زائران مشکلی نداشته باشیم.
 
مدیر عامل سازمان راهداری با اشاره به اینکه اجرای چنین اقداماتی از سوی زائران نقش مؤثری در بهبود وضعیت ترافیک برگشت زائران دارد گفت: امیدواریم با انجام این اقدام بتوانیم ترافیک روانی را در هنگام بازگشت زائران داشته باشیم.
 
حسنیان با اشاره به اینکه دیروز ترافیک سنگینی در جاده‌های منتهی به مرز‌ها داشتیم گفت: تا روز گذشته ۶۰۰ هزار نفر تردد در جاده‌های منتهی به مرز‌ها ثبت شد و ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس از سراسر کشور در جاده‌های منتهی به مرز‌ها تردد می‌کردند که همین موضوع باعث مسدود شدن و ترافیک سنگین در جاده‌ها شد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: خوشبختانه امروز نسبت به روز گذشته وضعیت ترافیک روان‌تر شده و به دلیل آنکه روز گذشته پیک سفر زائران بود به همین دلیل مسافران با مشکلاتی در پایانه‌ها و جاده‌ها روبرو شدند امیدواریم در این ایام مسافران و زائران با حوصله‌تر و با برنامه‌ریزی دقیق‌تر وارد مرز‌ها شوند.
 
او با اشاره به اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کنترل کاملی بر تمامی بلیت‌های صادره به مرز‌ها دارد گفت: مسافران در صورت گران فروشی و یا تخلف از سوی شرکت‌های حمل و نقلی سریعا به سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند تا در اولین فرصت بلیت آن‌ها استرداد شود.
 
مدیر عامل سازمان راهداری توضیح داد: تا به امروز ۷ هزار دستگاه اتوبوس به مرز‌ها اعزام شده و به دلیل آنکه در روز‌های ابتدایی و پیک‌های سفر اتوبوس‌ها به دلیل ترافیک مجبور به توقف بودند چرخه حرکت اتوبوس‌ها با مشکل مواجه شده بود، اما هم اکنون با روان شدن تردد بخش عمده‌ای از کمبود ناوگان اتوبوسرانی در جاده‌ها برطرف شده است.
 
حسنیان اظهار کرد: به هیچ عنوان گران فروشی در پایانه مرز‌ها وجود ندارد و مسافران باید زمان و مرز برگشتی خود را برای اعزام ناوگان به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاع دهند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
انتهای پیام /
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head