نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
کد خبر: ۱۱۲۰۵۵
2019 October 11 - ۱۰:۲۳ - ۱۹ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
وزیر صمت:
پدال نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودکفایی در صنعت تایر کشور یکی ازاولویت‌های جدی است که با راه‌اندازی چهار کارخانه تولید لاستیک در کشور این امر محقق خواهد شد.
به گزارش پدال نیوز، رضا رحمانی در جریان بازدید از کارخانه آرتاویل تایر و طرح توسعه این واحد تولیدی اظهار کرد: در حال حاضر تعدادی از واحدهای تولیدی تایر در کشور در تولید لاستیک‌های سبک و سنگین فعالیت می‌کنند و امیدواریم با راه‌اندازی چهار طرح توسعه‌ای در این حوزه در کشور بتوانیم به خودکفایی برسیم.
 
وی با بیان اینکه کارخانه آرتاویل تایر به تنهایی قادر است 30 درصد لاستیک‌های کشور را تامین کند، خاطرنشان کرد: در بحث توسعه‌ای این کارخانه ورود پیدا کرده و تا پایان امسال واحد جدید آرتاویل تایر راه‌اندازی می‌شود تا نسبت به تامین لاستیک مورد نیاز خودروهای سنگین اقدامی جدی و عملیاتی انجام شود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: چهار طرح دیگر در کشور در بخش تولید تایر در حال فعالیت هستند که پیشرفت آنها 10 تا 60 درصد است که امیدواریم با بهره‌برداری از همه این واحدها کشورمان را در تولید و مصرف لاستیک به ویژه لاستیک خودروهای سنگین خودکفا کنیم.
 
رحمانی ادامه داد: ما در حال حاضر مشکل خاصی را در تامین لاستیک خودروهای سبک نداریم و با راه‌اندازی فاز جدید کارخانه آرتاویل تایر که اقدام به تولید تایرهای سنگین می‌کند، بخش عظیمی از مشکلات و نارسائی‌ها رفع خواهد شد.
 
وی به وابستگی تایر در کشور و واردات در این حوزه اشاره کرد و گفت: کار جهادی که در این حوزه انجام شده است، قطعا به سرانجام خواهد رسید و ما قادر خواهیم بود بخش عمده‌ای از نیاز کشور را تامین و به خودکفایی برسیم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های مختلف کارخانه آرتاویل تایر به ویژه طرح توسعه آن بازدید کرد که این کارخانه در فاز جدید قادر خواهد بود با تولید 300 هزار حلقه نیاز تایر کشور را به ویژه در بخش خودروهای سنگین تامین کند که برای راه‌اندازی این واحد سرمایه‌گذار بخش خصوصی 250 میلیارد ریال به صورت ریالی و 50 میلیون دلار نیز به صورت ارزی سرمایه‌گذاری کرده تا زمینه اشتغال 400 نفر نیز در این واحد تولیدی فراهم آید.
 
بهره‌برداری از 4 طرح تولید لاستیک در کشور
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به زودی چندین طرح تولید لاستیک در کشور به بهره‌برداری می‌رسد و به این ترتیب ایران به سمت خودکفایی در بخش تولید لاستیک حرکت می‌کند.
 
 
رحمانی اظهار کرد:  در ماه‌های آینده شاهد افتتاح طرح‌های توسعه دیگر نیز در این حوزه خواهیم بود که تا 30  درصد کشور را به خودکفایی در تولید لاستیک سنگین می‌رساند.
 
وی تصریح کرد: برای تامین کل نیاز کشور به لاستیک سنگین خودرو، برنامه‌هایی دیگری نیز در دست اجراست که چهار طرح دیگر در چهار استان کشور در دست اقدام است که پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها بین 10 تا 90 درصد بوده و پروژه استان اردبیل در این حوزه به نسبت بقیه پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی بیشتری داشته است.
 
عضو کایبنه دوازدهم با اشاره به اینکه در صورت به سرانجام رسیدن این پروژه‌ها کشور در بحث تولید لاستیک سنگین به خودکفایی کامل خواهد رسید، افزود: در حوزه تولید لاستیک سبک مشکل حادی وجود ندارد هر چند این حوزه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه خودرو به غیر از بخش لاستیک در مشکین‌شهر طرح‌های خوبی در دست اقدام است که بابرآیند صورت گرفته نزدیک به یک هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head