نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۱
کد خبر: ۱۱۱۹۶۲
2019 October 09 - ۱۲:۱۸ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: پژو ۳۰۱ از جمله محصولاتی است که قرار است توسط ایران‌خودرو به تولید برسد و بحث‌‌های زیادی پیرامون این قضیه شده است.
به گزارش پدال نیوز؛ یکی از خودروهایی که ایران خودرو برای تولید آن تمرکز کرده، پژو ۳۰۱ است و هر روز اطلاعات جدیدتری در مورد جزئیات تولید آن منتشر می‌شود. این خودرو در سال ۲۰۱۲ در معرض دید عموم قرار گرفت و تا کنون تولید آن ادامه دارد. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۷ پژو نسخه فیس‌لیفت ۳۰۱ را روانه بازار کرد و در نتیجه ظاهر آن شاهد بهبودهایی شد. اما میزان فروش ۳۰۱ در اروپا طی سال‌های اخیر چگونه بوده است؟

طبق آماری که به دست آمده، پژو ۳۰۱ در سال ۲۰۱۳ بیشترین فروش را در اروپا داشته است. پژو در سال ۲۰۱۳ توانست ۳۹۴۳ دستگاه از این خودرو را به فروش برساند و از آن پس تا سال ۲۰۱۶ فروش خودروی ذکر شده با افت مواجه شد. پس از آن که نسخه فیس‌لیفت در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد میزان فروش نیز کمی رشد پیدا کرد و به تعداد ۲۳۹۷ دستگاه رسید. بعد از سال ۲۰۱۷ فروش پژو ۳۰۱ دوباره افت کرد و سال ۲۰۱۸ تعداد آن به ۲۱۵۱ دستگاه رسید. در حال حاضر نیز آمار فروش سال ۲۰۱۹ تا ماه ۷ میلادی منتشر شده که جمعا رقم ۸۹۷ دستگاه را نشان می‌دهد.

نکته جالب، فروش بالای این خودرو در کشور چین طی سال‌های ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۹ است. بیشترین میزان فروش این خودرو در چین به سال ۲۰۱۶ مربوط می‌شود که تعداد آن به رقم ۷۳ هزار و ۶۴۱ دستگاه رسید. در ادامه جدول آمار فروش این خودرو در چین و اروپا و همچنین نمودار مقایسه ای آورده شده است.

اوضاع فروش پژو ۳۰۱ در اروپا چگونه است؟ + قیمت نمونه‌های موجود در ایران

 

اوضاع فروش پژو ۳۰۱ در اروپا چگونه است؟ + قیمت نمونه‌های موجود در ایران

اوضاع فروش پژو ۳۰۱ در اروپا چگونه است؟ + قیمت نمونه‌های موجود در ایران

قیمت ۳۰۱ ایران

تعدادی نمونه وارداتی از پژو ۳۰۱ با مدل ۲۰۱۶ در ایران وجود دارد. این خودرو هم به صورت صفر و هم کارکرده در بازار موجود هست که قیمت نمونه‌های صفر کلیومتر حدود ۲۶۰ الی ۲۷۰ میلیون تومان است. به طور کلی آگهی‌های پژو ۳۰۱ محدود است و نمونه‌های کارکرده نیز حدود ۲۵۰ میلیون تومان قیمت دارند که البته کارکرد آن‌ها حدود ۴۰ الی ۵۰ هزار کیلومتر است. در مورد میزان فروش و استقبال مشتریان از پژو ۳۰۱ پس از تولید توسط ایران‌خودرو نمی‌توان پیش‌بینی خاصی داشت و باید منتظر آغاز فروش توسط این خودروساز ماند. لازم به ذکر است که طبق گفته فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران‌خودرو تولید انبوه پژو ۳۰۱، از شهریور ماه سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

در نگارش این خبر از آمار منتشر شده در سایت http://carsalesbase.com استفاده شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head