نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
کد خبر: ۱۱۱۹۴۲
2019 October 08 - ۱۷:۰۶ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- دانمارک از اتحادیه اروپا تقاضا کرده تا تردد خودروهای دیزلی و بنزین سوز را در خاک این اتحادیه تا سال ۲۰۴۰ ممنوع کند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دانمارک برای اجرای طرح یادشده حمایت ده کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا را نیز به دست آورده و همگی این کشورها اصرار دارند که با هدف مقابله با روند گرمایش زمین استفاده از خودروهای دیزلی و بنزین سوز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا سال 2040 به طور کامل ممنوع شود.
 
همچنین قرار است فروش این نوع خودروها در خاک کشورهای مذکور تا سال 2030 به طور کامل ممنوع شود.  پیشنهاد یادشده در جریان برگزاری نشستی با حضور وزرای محیط زیست کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ مطرح شده است.
 
دانمارک پیش از این در اکتبر سال 2018 اعلام کرده بود که فروش خودروهای مصرف کننده سوخت های فسیلی را در خاک خود تا سال 2030 به طور کامل ممنوع می کند. اما این ایده در آن زمان مورد توجه قرار نگرفت. در حال حاضر مشخص نیست که سطح همراهی با این طرح جدید در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا چه حد خواهد بود.
 
بر اساس اعلام سازمان ملل، در حال حاضر دانمارک در میان تمامی کشورهای جهان بیشترین همراهی را با طرح های کاهش گرمایش زمین دارد و موثرترین سیاست ها را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در دنیا اجرا می کند. امتیاز این کشور از 100 توسط سازمان ملل 72.61 اعلام شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head