نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
کد خبر: ۱۱۱۹۲۲
2019 October 08 - ۱۵:۰۷ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
یک فعال بازار خودرو
پدال نیوز: یک فعال بازار خودرو گفت: نوسان اخیر قیمت خودروها در بازار به سیاست های اتخاذ شده ازسوی خودروسازان و همچنین عدم عرضه به میزان زیاد برمی گردد که باعث شده شاهد رونق معاملات در بازار خودروهای کارکرده باشیم.
به گزارش پدال نیوز، کاظم محمدی نیکخواه در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با تاکید بر این که یکی از دلایل افزایش قیمت ها در هفته اخیر را باید به نوسان قیمت دلار نسبت داد، گفت: در عین حال انتظار برای پیش فروش های جدید نیز به التهاب بازار دامن زده است.
 
وی افزود: همزمان با آغاز پیش فروش ها مشخص شد که موعد تحویل خودروها 12 و18 ماهه است و این امر یکی از دلایلی بود که باعث شد قیمت ها در بازار افزایش یابد زیرا دریافت خودرو در زمان طولانی بود.
 
این فعال بازار خودرو با تاکید بر این که  این موارد دست به دست هم داد تا در هفته اخیر شاهد افزایش قیمت ها در بازار باشیم، تصریح کرد: در همین حال عدم عرضه از سوی خودروسازان نیز انتظار برای عرضه بیشتر را از بین برد و قیمت ها را افزایش داد این در حالیست که عرضه ای از سوی شرکت های خودروساز انجام نشد.
 
محمدی نیکخواه در خصوص وضعیت معاملات در بازار خودرو نیز گفت: هم اکنون معامله ای انجام نمی شود و تنها معاملات انجام شده محدود به دست به دست شدن و چرخش خودرو میان واسطه ها است و مصرف کننده خریدی ندارد.
 
این فعال بازار خودرو ادامه داد: هم اکنون در بازار تنها خودروهای دست دوم زیر 50 میلیون تومان معامله می شود زیرا قدرت خرید برای این دسته از خودروها بیشتر است و در این رنج قیمت، خریدار بیشتری وجود دارد اما در خودروهای صفر با نوسانات فعلی، خریداری نیست.
 
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head