نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
کد خبر: ۱۱۱۹۱۴
2019 October 08 - ۱۲:۳۵ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تعداد دانش‌آموزان استفاده کننده از خدمات سرویس مدارس دراین شهر در هفته نخست سال تحصیلی جاری درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، مرتضی عزتی عصر دوشنبه در یکصد و چهاردهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: سال گذشته 20 هزار دانش آموز در 198 مدرسه شامل 182 مدرسه دخترانه و 17 مدرسه پسرانه از خدمات سرویس مدارس قم استفاده کردند.
 
265 هزار دانش آموز در قم وجود دارد که در حدود 660 واحد آموزشی این استان تحصیل می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه درحال حاضر سه هزار خودرو در سرویس مدارس قم فعالیت می‌کنند، افزود: روزانه 6 هزار سرویس مدرسه به 25 هزار دانش آموز قمی ارائه می‌شود که این کار بزرگ با تلاش های پرسنل تاکسیرانی و شرکت های تحت پوشش صورت می‌گیرد.
 
9 شرکت حمل و نقل در زمینه سرویس مدارس قم فعالیت دارند.
 
مدیرعامل تاکسیرانی قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برای نخستین بار رشته تاکسیران حرفه ای در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم ایجاد شده است، گفت: در ترم تحصیلی فعلی 18 تن در این رشته ثبت نام کردند، و هم اکنون 15 تن مشغول به تحصیل هستند.
 
 6 هزار تاکسی در سطح شهر قم وجود دارد، که این تعداد شامل 2 هزار و 300 تاکسی خطی، 2 هزار و 400 تاکسی گردشی و یک هزار دستگاه تاکسی بیسیم است و باقیمانده تاکسی‌ها بین قم و شهرهای اقماری تردد دارند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head