نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵
کد خبر: ۱۱۱۹۰۶
2019 October 08 - ۱۲:۲۰ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
وزیر صمت:
پدال نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پنج طرح برای قطع وابستگی در حوزه تایر سنگین در حال اجرا داریم که این طرحها در ۲.۵ تا ۳ سال آینده اجرا و تکمیل می‌شوند و در این حوزه هم به خودکفایی می‌رسیم.
به گزارش پدال نیوز، رحمانی در  مورد وضعیت تایر اظهار کرد: در تایر سبک کمتر وابسته هستیم اما در حوزه تایر سنگین وابستگی داریم که پنج طرح برای قطع وابستگی در حوزه تایر سنگین در حال اجرا داریم که این طرح ها در ۲.۵ تا ۳ سال آینده اجرا و تکمیل می شوند و در این حوزه هم به خودکفایی می‌رسیم.
 
او با اعلام اینکه اگر این پنج طرح مورد بهره برداری واقع شوند، نیاز داخل تامین خواهد شد، افزود: هر پنج طرح متعلق به بخش خصوصی هستند و با بهره برداری از این طرح‌ها مصرف فعلی و حتی بیشتر از مصرف فعلی کشور در تایر سنگین تامین می‌شود و با حمایت‌های ایدرو با اعمال تغییراتی در تایر زابل این طرح هم اجرا می‌شود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در زمینه تایر سبک اساساً مشکلی نداریم، افزود: همه انواع تایر سبک خودروهای پرتیراژ در کشور تولید می‌شود و البته در یک مقطعی بابت قیمت، اختلالی به وجود آمده بود که رفع شد.
 
رحمانی در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور یادآوری کرد: در جنگ اقتصادی هستیم و دشمن بنا را بر تعطیلی واحدهای تولیدی ما گذاشت و انتظار داشت که دومینوی تعطیلی آغاز بشود که خوشبختانه اینطور نشد.
 
او اظهار کرد: بسیاری از واحدهایی که در شرایط خوبی نبودند تعطیل نشدند و اکنون در شرایطی بهتری در حال ادامه فعالیت هستند و امسال دو هزار واحد تولیدی احیا می‌شوند و به چرخه تولید باز می‌گردند.
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head