نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۱
کد خبر: ۱۱۱۹۰۴
2019 October 08 - ۱۲:۱۸ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مشکل نقص قطعه ۹ هزار دستگاه خودرو که در شرکت ایران خودروی خراسان انباشته شده بود برطرف شد.
به گزارش پدال نیوز، ابراهیم ناصری اظهار کرد: در ابتدای شهریور ماه گذشته ۲۳ هزار دستگاه خودرو به علت نقص قطعه در پارکینگ شرکت ایران خودروی خراسان انبار شده بود که بیشترین کسری قطعه را خودروی ۴۰۵ داشت.
 
وی اضافه کرد: با تمهیداتی که برای برطرف کردن نقص قطعه این خودروها اندیشیده شد هم اینک تعداد خودروهای انباشته شده در شرکت ایران خودروی خراسان به ۱۴ هزار دستگاه رسیده و بقیه آنها پس از تکمیل، تحویل متقاضیان شده است.
 
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بیشترین نقص قطعه مربوط به قطعات برقی و الکترونیکی، سنسور و رادیو پخش و قطعاتی از این نوع است که پیش از این تولیدکنندگان ایرانی با واردکردن مواد اولیه آن، قطعات را مونتاژ کرده و برای نصب در دستگاه های خودرو آماده می کردند.
 
ناصری افزود: پس از تحریم، تامین قطعات وارداتی برای خودرو دشوار شد و این امر بر روی تولید خودرو در شرکت ایران خودروی خراسان هم تاثیر گذاشت.
 
وی ادامه داد: طی یک ماه گذشته بخشی از قطعات مورد نیاز خودروهای شرکت ایران خودروی خراسان از طریق واردات و بخش زیادی از قطعات توسط قطعه سازان داخلی تامین شد که منجر به برطرف کردن نقایص خودروها شد و این روند برای باقی خودروهای انباشته در شرکت ایران خودروی خراسان هم ادامه دارد.
 
او اضافه کرد: کل تولید خودرو در شرکت ایران خودرو خراسان در سه نوع مدل در سال ۱۳۹۶،  ۱۶۳ هزار و ۵۶۳ دستگاه، در سال ۱۳۹۷، ۹۱ هزار و ۳۶ دستگاه، در چهار ماهه نخست سال گذشته ۴۱ هزار و ۷۲۸ دستگاه و در چهار ماهه نخست امسال ۳۰ هزار و ۸۷۳ دستگاه بوده است.
 
منبع: ایرنا
 
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head