نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
کد خبر: ۱۱۱۸۶۰
2019 October 07 - ۱۲:۵۳ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه از توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو خبر داد و گفت: ۵ مجتمع ایستگاهی مترو طی توافق با شهرداری منطقه ۲۰ راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران   درباره توافق مترو تهران با شهرداری منطقه 20، اظهار داشت: این توافق بر اساس دو موضوع مدنظر قرار گرفت که یکی حمایت شهرداری منطقه برای تأمین مالی بخشی از هزینه‌های توسعه جنوبی خط 6 بود.
 
وی افزود: بر همین اساس قرار شد شهرداری منطقه تا 100 میلیارد تومان به صورت غیرنقد به پیمانکار این خط ارائه دهد تا توسعه جنوبی خط 6 تسریع شود.
 
مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد:‌همچنین بر اساس بند دیگری از این توافق قرار شد شهرداری منطقه 20 در محدوده توسعه جنوبی خط 6 و ایستگاه جوانمرد قصاب در خط یک همکاری لازم را برای ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو فراهم کد.
 
خاطرنشان کرد: ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو از سنوات گذشته فعال بوده ولی در دوره‌ای به رکود رسید که طی یکسال و نیم اخیر مجدد مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر از این مسأله جهت توسعه حمل و نقل عمومی گام برداریم از طرفی راه‌اندازی این مجتمع‌ها بر تأمین مالی پروژه‌های مترو نیز مؤثر است.
 
امام گفت: از 15 سال پیش تا کنون ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو مورد توجه بوده و در حدود 30 نقطه از نقاط شهر پیگیری‌های لازم برای آن انجام شده و پروانه‌ها توسط شهرداری به سرمایه‌گذار فروخته شده است.
 
وی با تأکید بر اینکه ساخت مجتمع‌های ایستگاهی ظرفیت‌های فراوانی برای تأمین مالی پروژه‌های مترو فراهم می‌کند، گفت:‌ با توافقی که با شهرداری منطقه 20 انجام گرفته 5 مجتمع ایستگاهی دیگر راه‌اندازی خواهد شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head