نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
کد خبر: ۱۱۱۶۳۷
2019 October 04 - ۱۳:۳۹ - ۱۲ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
کانسپت نیسان IMK،
پدال نیوز: نیسان برای نمایشگاه خودروی توکیوی امسال کانسپتی الکتریکی بنام IMK را تدارک دیده است. این کانسپت که طبق زبان طراحی جدید نیسان......

به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ نیسان برای نمایشگاه خودروی توکیوی امسال کانسپتی الکتریکی بنام IMK را تدارک دیده است. این کانسپت که طبق زبان طراحی جدید نیسان بنام «آینده‌گرایی ژاپنی بی‌انتها» شکل گرفته است، با رنگ مسی مایل به قرمز رنگ‌آمیزی شده که به آن آکاگان گفته می‌شود و برخی از قسمت‌های نقره‌ای مثل ستون‌های A و بخشی از جلوپنجره با این رنگ در تضاد هستند.

داخل IMK اما فاصلهٔ بزرگی با محصولات تولیدی فعلی نیسان گرفته است و استفاده از پارچهٔ خاکستری در داشبورد و غربیلک فرمان، فضای دنجی را فراهم کرده است. در قسمت پایینی درها تریم چوبی و نورپردازی متمایزی کار شده و با استفاده از موکت کف قهوه‌ای نیز سعی شده به احساس آرامش‌بخش کابین افزوده شود. در این کانسپت مثل بسیاری از خودروهای جدید، با استفاده از یک نمایشگر لمسی مرکزی تقریباً همهٔ دکمه‌های فیزیکی حذف شده‌اند. کنترل سیستم تهویه و گرمایش هم از طریق این نمایشگر صورت می‌گیرد.

مدیر طراحی نیسان «ساتور تای» در مورد این کانسپت گفته است:

«IMK خودرویی مدرن و با نمایی ساده است که با میراث ژاپنی و تکنولوژی پیشروی الکتریکی شکل گرفته است. بدون توجه به مفاهیم متعارف بخش کی کارها، طراحی این خودرو با فرهنگ ژاپنی در هم‌ تنیده شده است. این یک خودروی الکتریکی کوچک لوکس است که امیدواریم بسیاری از خریداران تمایل رانندگی با آن‌را داشته باشند».

نیسان حرفی در مورد مشخصات قوای محرکهٔ الکتریکی این خودرو نزده اما گفته است که IMK به جدیدترین تکنولوژی‌های پیشرفتهٔ کمک‌رانندهٔ ProPILOT و ویژگی‌های اتصالی بی‌سیم مجهز شده است. علاوه بر این، این خودرو از تکنولوژی دیدن چیزهای غیرقابل‌دیدن هم برخوردار است که محیط اطراف خودرو را بررسی می‌کند و پیش‌بینی می‌کند چه چیزی جلوتر از خودرو یا حتی پشت یک ساختمان یا یک پیچ قرار دارد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head