نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر: ۱۱۱۶۳۶
2019 October 04 - ۱۳:۳۲ - ۱۲ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
آماده برای جنگ با مسابقه‌ای‌های اروپایی
پدال نیوز: شورلت به رونمایی از کوروت C8 کانورتیبل طی یک رویداد ویژه در مرکز فضایی کندی قانع نبوده و نسخهٔ مسابقه‌ای جدید کوروت C8.R را هم معرفی کرده است.......

به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ شورلت به رونمایی از کوروت C8 کانورتیبل طی یک رویداد ویژه در مرکز فضایی کندی قانع نبوده و نسخهٔ مسابقه‌ای جدید کوروت C8.R را هم معرفی کرده است. شورلت هنوز مشخصات فنی این نسخه را اعلام نکرده اما انتظار می‌رود پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 کوروت استاندارد با یک نمونهٔ 5.5 لیتری V8 تنفس طبیعی با میل‌لنگ خطی جایگزین شود.

نایب‌رئیس بخش پرفورمنس و موتوراسپرت شورلت آمریکا «جیم کمپبل» در مورد این خودرو می‌گوید:

C8.R بسیار بیشتر از صرفاً نسخه‌ای با تنظیم مسابقه‌ای از کوروت استینگری مدل 2020 است. این خودرو نقطهٔ اوج چندین سال آزمایش و توسعه بین بخش طراحی، قوای محرکه و مهندسی جنرال موتورز با تیم مسابقه‌ای کوروت است. همکاری بین این تیم‌ها به ما این امکان را داده است که عملکرد این خودرو را هم در جاده و هم در پیست به سطح جدیدی ارتقاء دهیم

خودروی مسابقه‌ای شماره 4 شورلت در بیرون با رنگ‌های نقره‌ای و زرد رنگ‌آمیزی شده که از کانسپت‌های کوروت مثل شورلت آئرووت 1973 و کوروت استینگری مسابقه‌ای 1959 الهام گرفته است. علاوه بر این، شورلت یک خودروی مسابقه‌ای شماره 3 را هم با رنگ سنتی‌تر زرد و تریم نقره‌ای طراحی کرده که ادامه‌دهندهٔ سلسله موفقیت‌های کوروت‌های مسابقه‌ای GTLM طی دو دههٔ گذشته خواهد بود.

شورلت در ابتدا C8.R را راهی فصل 2020 مسابقات قهرمانی خودروهای اسپرت IMSA خواهد کرد که در آن باید در بخش GTLM با ب‌ام‌و M8 GTE و پورشه 911 RSR به رقابت بپردازد. این مسابقات از ژانویهٔ 2020 آغاز خواهد شد. کوروت مسابقه‌ای از سال 1999 تاکنون در مسابقات 107 پیروزی، 13 قهرمانی تیمی، 12 قهرمانی راننده و 12 قهرمانی سازنده را کسب کرده و امیدوار است با C8.R جدید هم این موفقیت‌ها را تکرار کند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head