نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
کد خبر: ۱۱۱۰۳۲
2019 September 23 - ۱۶:۱۷ - ۰۱ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
انتقاد از طرح های بدون پشتوانه
پدال نیوز- یک کارشناس ترافیک گفت: روش های غیرمتعارفی همچون اجبار به پرداخت عوارض طرح در هنگام اخذ معاینه فنی و عوارض سالیانه خودرو در جبران کاهش درآمد حاصل از اجرای طرح ترافیک کارساز نبوده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر ، محمد علی کرونی  با اشاره به افزایش  ترددموتور سیکلت در محدوده طرح ترافیک جدید گفت :استفاده از موتور در داخل محدوده طرح کاهش آلودگی هوا و ترافیک افزایش یافته و قطعا در کاهش کیفیت هوا و افزایش آلودگی تاثیر گذاشته است. متاسفانه وقتی در هنگام تصویب طرح به همه ابعاد آن پرداخته نمی شود و پیوست های مطالعاتی ارایه نمی شود، نتیجه ای جز این نخواهد داشت. همچنین افزایش ترافیک در داخل محدوده و گسترش ترافیک به معابر خارج محدوده همگی نشان از عدم کارایی ترافیکی طرح دارد.
 
وی ادامه داد : عدم جریمه از سوی پلیس تاثیر بسزایی در ناکارآمدی طرح داشته و روش های غیرمتعارفی همچون اجبار به پرداخت عوارض طرح در هنگام اخذ معاینه فنی و عوارض سالیانه خودرو نیز در جبران کاهش درآمد حاصل از اجرای طرح ترافیک کارساز نبوده است.
 
به گفته کرونی از طرفی شکست قابل پیش بینی پروژه اخذ عوارض پارک حاشیه ای در منطقه 2 و عدم ساماندهی فضاهای پارک حاشیه ای در سطح شهر تهران، همگی نشان از اختلال در سیاست های کلان حوزه حمل و نقل و ترافیک طی دو سال گذشته دارد.
 
قطعا بدون ارائه شاخص های قابل سنجش از سوی شهرداری و تا زمانی که معاونت حمل و نقل بر اجرای طرح های بدون پشتوانه مطالعاتی اصرار می ورزد نتیجه ای جز عدم اعتماد و نارضایتی شهروندان در پی نخواهد داشت.
 
این کارشناس ترافیک تاکید کرد: ادعای مربوط به کاهش سرفاصله قطارها از سوی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران درحالی مطرح می شود که این موضوع صرفا مربوط به بهره برداری از واگن های درحال تعمیر و رزرو بوده در حالی که برای کاهش قطعی سرفاصله قطارهامجموعه ای از اقدامات بایست انجام شود. از جمله این اقدامات  ایجاد پایانه و پارکینگ و تعمیرگاههای لازم، تغییرات در سامانه های برق رسانی و سیگنالینگ، اصلاح و تکمیل دسترسی های ایستگاهها و غیره است.
 
متاسفانه طی دو سال گذشته اقدام قابل توجهی در خصوص راه اندازی پایانه و پارکینگ قطارهای مترو تهران صورت نگرفته و خطوط 3 و 6 و 7 بدون پایانه  هستند، همچنین بخش جنوبی خط 6 که اوایل سال راه اندازی شد بدون پست برق  و سامانه سیگنالینگ آن نیز موقت است  لذا ادعای کاهش سرفاصله قطارها در خطوط صرفا مربوط به بکارگیری قطارهای رزرو و درحال تعمیر بوده که اینکار با ریسک هایی همراه خواهد بود و قطعا دائمی نیست. فرصت ارزنده استفاده از ظرفیت های بودجه سالیانه کل کشور برای تکمیل خطوط مترو تهران و سفارش ناوگان جدید از سوی معاونت حمل و نقل مورد غفلت واقع شد و اساسا دورنمایی نیز برای تامین ناوگان جدید در آینده نزدیک متصور نخواهیم بود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head