نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
کد خبر: ۱۱۱۰۱۳
2019 September 23 - ۱۲:۱۰ - ۰۱ مهر ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- در حالی که یک ماه فرصت برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است، خودروسازان اروپایی نیز نگرانی عمیق خود را نسبت به تبعات منفی و فاجعه بار برگزیت بدون توافق اعلام کرده‌اند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم ، خودروسازان اروپایی هشدار داده‌اند که برگزیت بدون توافق می تواند میلیاردها یورو به صنعت خودروسازی اروپا زیان وارد کند و توقف خطوط تولید می تواند به تنهایی هر دقیقه 50 هزار پوند به بریتانیا خسارت وارد نماید.
 
بریتانیا قصد دارد 31 اکتبر رسما از اتحادیه اروپا خارج شود ولی کسب و کارهای مختلف به شدت نگران عدم تمایل بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای دستیابی به توافق جدید با کشورهای اروپایی هستند، توافقی که بتواند جایگزین توافق ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس با رهبران اروپایی شود.
 
گروهی متشکل از شرکت‌های بزرگ خودروسازی اروپا با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده‌اند که برگزیت بدون توافق می تواند ضربه مهلکی بر پیکره صنعت خودروسازی وارد کند که بیش از 13.8 میلیون نفر در آن مشغول به کار هستند. این رقم معادل 6.1 درصد کل نیروی کار اروپا است.
 
این بیانیه افزود: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون دستیابی به توافق نهایی می تواند موجب تشدید شرایط تجاری در صنعت خودروسازی شود، آن هم با اعمال میلیاردها یورو تعرفه‌ای که می تواند در نهایت به ضرر مصرف کنندگان باشد. برگزیت بدون توافق لطمه های زیادی بر خطوط تولید خودرو در سراسر اروپا وارد خواهد کرد و توقف تولید خودرو تنها در انگلیس هر دقیقه 50 هزار پوند زیان به بار می آورد.
 
 
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head