نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
کد خبر: ۱۱۰۹۶۵
2019 September 22 - ۱۶:۱۶ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
وزیر صمت در آیین تجلیل از واحدهای نمونه صنعت و معدن استان اصفهان :
پدال نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در میز تعمیق ساخت داخل خودرو که در آن نمایشگاه برگزار شد برای داخلی سازی 85 میلیون یورو واردات قرارداد بسته شد و میز دوم برای داخلی سازی 80 میلیون یوروی دیگر نیز آماده برگزاری است.
به گزارش پدال نیوز، رضا رحمانی در آیین تجلیل از واحدهای نمونه صنعت و معدن استان اصفهان که امروز شنبه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای استان اصفهان در آستانه هفته دفاع مقدس و تبریک بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، بیان کرد: امروز صبح افتتاح کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی را داشتیم که کار ارزشمندی بود و روی موضوع صادرات تاثیر بسزایی خواهد داشت.
 
میز دوم خودرو برای داخلی سازی 80 میلیون یورو آماده برگزاری است
 
رحمانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ساخت داخل برای اولین بار، بیان کرد: یکی از برنامه های ما برای ساخت داخل این است که 10 میلیارد دلار واردات را تا سال 1400 می خواهیم ساخت داخل کنیم.
 
او همچنین یادآوری کرد: در میز تعمیق ساخت داخل خودرو که در آن نمایشگاه برگزار شد برای داخلی سازی 85 میلیون یورو واردات قرارداد بسته شد و میز دوم برای داخلی سازی 80 میلیون یوروی دیگر نیز آماده برگزاری است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در آن نمایشگاه یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار برای ساخت مودم اعلام آمادگی کرد، افزود: این موضوعات باید به خوبی در رسانه ها پرررنگ شود و مقام معظم رهبری نیز روی موضوعات ساخت داخل تاکید دارند.
 
 
نهضت ساخت داخل با کار معمولی حل نمی‌شود
 
رحمانی با تاکید بر اینکه نهضت ساخت داخل با کار معمولی حل نمی شود، بیان کرد: پنج واحد لاستیک سنگین از 10 تا 90 درصد در حال اجرا داریم و فقط لازم است دو هزار میلیارد تومان با 250 میلیون یورو سرمایه گذاری انجام شود تا کشور در این حوزه بی نیاز شود.
 
او با تاکید بر ضرورت ورود انجمنها و تشکل های بخش خصوصی به این حوزه، گفت: انجمن‌ها هر کجا توافق کردند ما آمادگی داریم به شرط پذیرش مسئولیت، اختیاراتمان را به آنها تفویض کنیم تا خودشان پای کار بیاییند.
 
امسال صادرات پیشران تولید خواهد بود
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه امسال صادرات پیشران تولید خواهد بود، افزود: برای حل مشکلات اقتصادی کشور بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید تولید ملی جدی گرفته بشود و امسال صادرات خیلی مهم است.
 
صادرات نباید از مایحتاج ضروری و روزمره مردم باشد
 
رحمانی، اولویت صادرات را به کشورهای همسایه دانست و افزود: اما صادرات نباید مایحتاج ضروری و روزمره مردم باشد و این نکته باید مورد توجه واقع شود و باید صادرات از کالاهای مازاد تولیدی کشور انجام شود.
 
او ادامه داد: برخی جاها و مواقع که ممنوعیت موقت برای صادرات محصولی ایجاد می کنیم به این خاطر است که زندگی و معیشات و تامین مایحتاج مردم برای ما مهم است و اسم این را نباید تغییرات مداوم بگذاریم.
 
نباید با صادرات کالای بی کیفیت،آبروی کشور زیر سئوال برود
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت صادرات کالای با کیفیت تصریح کرد: صادرات نکنیم بهتر است تا اینکه بیاییم و کالای غیرکیفی را صادر کنیم که آبروی کشور را زیر سئوال ببرد و من این موضوع را همیشه و همه جا مورد تاکید قرار داده ام و دستگاه‌های ذی‌ربط رسیدگی به این موضوع را مدنظر داشته باشند و در اولویت قرار دهند.
 
مواد اولیه باید فقط به دست تولیدکننده واقعی برسد
 
رحمانی با بیان اینکه وظیفه داریم از تولید و تولید کننده حمایت کنیم، گفت: وظیفه داریم مواد اولیه تولیدکننده را به دستش برسانیم و اگر مواد به اندازه همه داشتیم به همه می دهیم ولی اگر به اندازه کافی نداشتیم مواد اولیه را به عدالت باید تقسیم کنیم و مواد اولیه باید فقط به دست تولیدکننده واقعی برسد که خود انجمن ها باید برای توزیع درست پای کار بیایند.
 
او با اشاره به برنامه های وزارتخانه در حوزه اصلاح صنعت خودر، بیان کرد: رابطه خودرو ساز و قطعه ساز را شروع به اصلاح کردیم، قطعه ساز سرمایه ماست و اگر یک مدیر در خودروسازی تغییر کند نباید قطعه سازان هم تغییر کنند.
 
پیوستن به اوراسیا یک فرصت صادراتی برای کشور است
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیوستن کشورمان به اوراسیا، گفت: این یک فرصت صادراتی برای کشورمان است و تشکل های صادراتی استان اصفهان از این فرصت استفاده کنند.
 
 
 
انتهای پیام/


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head