نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹
کد خبر: ۱۱۰۹۶۲
2019 September 22 - ۱۶:۱۱ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
حناچی در جمع خبرنگاران مطرح کرد
پدال نیوز- شهردار تهران از پیش بینی تمهیدات ویژه برای کاهش ترافیک مهرماه خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ،  پیروز حناچی در حاشیه همایش بزرگداشت روز جهانی صلح که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چگونه می توان ترافیک مهرماه را کم کرد یا از بین برد، گفت: هفته اول مهر ترافیک کمی نخواهیم داشت؛ به صورت طبیعی در ابتدای سال تحصیلی جدید 30 درصد به ترافیک تهران افزوده می شود که ما باید آن را مدیریت کنیم. در این راستا، تمهیداتی اندیشیده شده است تا با مجوز هیات وزیران و همکاری استانداری تهران ساعات کار در دو هفته اول شناور شود تا خانواده ها خود را با شرایط جدید تطبیق دهند و سرویس های مدارس آغاز به کار کنند.
وی با بیان اینکه شهرداری تهران تمهیدات مضاعفی برای حمل و نقل عمومی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در نظر گرفته است، ادامه داد: مترو در روز اول مهر برای دانش آموزان و اقشار آموزشی رایگان است، به هر حال با همکاری بیشتر مردم در استفاده کمتر از خودروی شخصی باید کاری کنیم که آلودگی و ترافیک کمتری داشته باشیم.
شهردار تهران همچنین گفت: منشا 80 درصد آلودگی هوای تهران خودروهای فسیلی است که 40 درصد آن ناشی از آلودگی خودروهای شخصی است. ما نمی توانیم معجزه کنیم و راهی هم جز استفاده کمتر از خودروهای شخصی نیست. ضمن اینکه برای آغاز سال تحصیلی جدید تمهیدات حمل و نقلی مضاعفی را در نظر گرفتیم.
وی همچنین به نامه درخواست اصلاح طرح ترافیک نیروی انتظامی اشاره و عنوان کرد: این نامه به دست من رسیده است و آن را به کارشناسان داده ام . بخش هایی که قابل اجرا است را اجرا می کنیم و بخش هایی هم که امکان اجرا ندارد به آنها ابلاغ می شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head