نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
کد خبر: ۱۱۰۷۳۳
2019 September 18 - ۱۵:۰۲ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: از ابتدای طرح توزیع لاستیک خودرو در کشور تاکنون بیش از ۱۸ هزار حلقه لاستیک در ایلام توزیع شده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، محمد حسنی اظهار داشت: سهمیه استان 18 هزار و 960 حلقه بود که 83 درصد آن جذب شد و 508 حلقه لاستیک به دلیل کم تقاضا بودن هنوز موجودی انبار است.
 
وی ادامه داد: این تعداد لاستیک از سیستم بخشنامه ای سازمان اعلام شده که با نظارت اداره کل صمت و سازمان راهداری در صورتی که تا یک ماه متقاضی نداشته باشند از سیستم خارج و در اختیار متقاضیان خاص قرار می گیرد.
 
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام افزود: از آنجایی که حدود 20 درصد لاستیک های دولتی در اختیار وزارت کشور و 80 درصد در اختیار راهداری است، رانندگان باید در سامانه حمل و نقل شهری UTCSM.Ir  ثبت نام و و درخواست لاستیک ثبت کنند.
 
حسنی تاکید کرد: عدم آشنایی برخی رانندگان با سمانه موجب شده که ثبت نام لاستیک درخواستی به موقع انجام نگیرد و اکنون 508 حلقه لاستیک همچنان باقی مانده است.
 
وی یادآور شد: برای استفاده از این لاستیک ها مقرر شده کمیته ای تشکیل شود و لاستیک هایی که یک ماه از سهمیه آنها بگذرد با اولیت فعالیت بخش خصوصی و معادن واگذار شوند.
 
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام افزود: اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد اگر طی یک هفته افراد تقاضای لاستیک خود را ثبت نکردند بر اساس نظر کمیته این لاستیک ها توزیع خواهد شد.
 
وی ادامه داد: لاستیک های مازاد از نوع 315 بوده که بیشتر مورد نیاز وسائط نقلیه سنگین هستند.
 
به گزارش ایرنا، پس از اعمال تحریم ها و ممانعت از ورود لاستیک به کشور در سال قبل مشکلاتی در زمینه تامین لاستیک در کشور به وجود آمد که با توزیع لاستیک های سهمیه ای این مشکل تا حدودی برطرف شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head