نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
کد خبر: ۱۱۰۴۳۷
2019 September 13 - ۱۷:۰۰ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رئیس اتحادیه سوخت جایگزین و صنایع وابسته:
پدال نیوز- رئیس اتحادیه سوخت جایگزین و صنایع وابسته گفت:از یک دی ماه سال ۹۸ خودرو‌هایی که فاقد گواهی سلامت برای سوخت رسانی هستند، اجازه سوخت گیری در جایگاه‌های سی ان جی را ندارند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از میزان ، از ابتدای دی ماه سوخت گیری منوط به دریافت گواهی سلامت استعلی محمودیان  با اشاره به صدور گواهی سلامت برای خودرو‌های دوگانه سوز اظهار کرد: پیرو مصوبه ابلاغی از سوی هییت دولت در اسفند ماه سال 97، دستگاه‌های اجرایی موکلف به صدورگواهی سلامت برای خودرو‌های تبدیلی کارگاهی و سایر خودرو‌های دوگانه سوز شده اند.
 
وی تصریح کرد: در برخی از سند‌های مالکیت خودرو‌های دوگانه سوز، اطلاعات مربوط به سوخت آن‌ها ذکر نشده است که در این مرحله پس از دریافت گواهی سلامت، اطلاعات و مدارک سند نیز تصحیح خواهد شد.
 
رئیس اتحادیه سوخت جایگزین و صنایع وابسته ادامه داد:تعداد خودرو‌های گازسوز حدود 2 میلیون و 500 هزار دستگاه تخمین زده می‌شود که از این تعداد حدود 1 میلیون و 200 هزار دستگاه تاکنون موفق به دریافت گواهی سلامت شده اند.
 
به گفته محمودیان؛ ثبت نام برای دریافت گواهی سلامت خودرو‌های دوگانه سوز از ابتدای شهریور آغاز شده و تا دی ماه سال جاری ادامه خواهد یافت.
 
وی با اشاره به هزینه صدور گواهی سلامت برای خودرو‌های دوگانه سوز بیان کرد:هزینه گواهی سلامت بسته به سلامت و نیاز به قطعات جدید از 50 تا 500 هزار تومان در نوسان است.
 
رئیس اتحادیه سوخت جایگزین و صنایع وابسته خاطر نشان کرد: از یک دی ماه سال 98 خودرو‌هایی که فاقد گواهی سلامت برای سوخت رسانی هستند، اجازه سوخت گیری در جایگاه‌های سی ان جی را ندارند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head