نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۸
کد خبر: ۱۱۰۳۳۵
2019 September 11 - ۰۹:۱۰ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است خریدار واقعی خودرو نمی‌تواند در فروش فوری خودرو ثبت نام کند و تنها واسطه‌ها برنده این میدان هستند. سعید باستانی درباره فروش فوری خودروسازان گفت: اگرچه هدف از فروش فوری بخشی از تولیدات خودروسازان، ساماندهی بازار بود، اما به نظر می‌رسد که این مهم محقق نشده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خانه ملت : سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است خریدار واقعی خودرو نمی‌تواند در فروش فوری خودرو ثبت نام کند و تنها واسطه‌ها برنده این میدان هستند. سعید باستانی درباره فروش فوری خودروسازان گفت: اگرچه هدف از فروش فوری بخشی از تولیدات خودروسازان، ساماندهی بازار بود، اما به نظر می‌رسد که این مهم محقق نشده است.
 
نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس افزود: فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد؛ اما در حال حاضر فروش فوری انجام گرفته اما تحویل خودرو به تعویق افتاده است؛ بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.وی با بیان اینکه خودروی فروخته شده در فروش فوری خودروسازان به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد، اظهار کرد: در حال حاضر مصرف‌کننده واقعی که به خودرو نیاز دارد، نمی‌تواند در عرض ۵ دقیقه ثبت نام کند؛ چراکه ظرفیت فروش تکمیل می‌شود.سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در فروش فوری خودرو، واسطه‌ها موفق هستند، اضافه کرد: عدم‌تحویل به موقع خودرو و حضور واسطه‌ها در این فروش موجب شده که فروش فوری کارآیی لازم و مناسبی نداشته باشد. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت که به خودروسازان اجازه فروش فوری دهد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس معایب این تصمیم مطرح شد؛ اما آنها شرایط کنونی را با سال ۹۱ مقایسه کردند حال آنکه وضعیت کنونی بازار خودرو با سال ۹۱ کاملا متفاوت است. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید خودروهای فروخته‌شده در فروش فوری به مردم تحویل داده شود، تصریح کرد: پازل فروش و توزیع خودروسازان به هم ریخته است، امید است با تغییر و تحولات کنونی وضعیت بهتر شود.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head