نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
کد خبر: ۱۱۰۳۲۴
2019 September 10 - ۱۵:۳۲ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
مجهز به نمایشگر واقعیت افزوده؛
پدال نیوز- شرکت فولکس واگن از خودروی تمام برقی رونمایی کرده که با ۳ نوع باتری مختلف عرضه می شود و داخل آن نیز نمایشگر بالاسری مجهز به واقعیت افزوده وجود دارد.
به گزارش پدال نیوز- شرکت فولکس واگن از خودروی تمام برقی رونمایی کرده که با ۳ نوع باتری مختلف عرضه می شود و داخل آن نیز نمایشگر بالاسری مجهز به واقعیت افزوده وجود دارد.
خودروی تمام برقی فولکس واگن رونمایی شد

 به گزارش مهر ، شرکت فولکس واگن مجموعه ای از طرح های اولیه از خانواده خودروهای ID را قبلا منتشر کرده است. اما اکنون این شرکت قبل از برگزاری نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت نخستین خودروی تولید این سری را رونمایی کرد.

خودروی تمام برقی ID.3 با 3 نوع باتری مختلف عرضه می شود. با هربار شارژ این باتری ها می توان مسافت های 330، 420 و 550 کیلومتر را طی کردند. این باتری ها 45، 58 و 77 کیلووات ساعتی هستند.

نخستین خودرویی که برای مشتریان عرضه می شود باتری 58 کیلووات ساعتی است که پیش سفارش آن از ماه می آغاز شده است. این باتری انرژی مورد نیاز  برای موتور الکتریکی را فراهم می کند که روی محور عقب خودرو سوار شده است. حداکثر سرعت خودرو 160 کیلومتر برساعت است.

سرعت شارژ خودرو با توجه به انواع باتری های آن متفاوت است. اما تمام مدل ها از قابلیت شارژ سریع 100 کیلووات پشتیبانی می کنند که فقط با 30 دقیقه شارژ می تواند مسافت 290 کیلومتر را طی کند.

هنوز مشخص نیست این ویژگی به عنوان استاندارد در مدل های بالاتر  عرضه می شود یا هزینه آن چقدر است.

فضای داخلی خودرو شامل یک سیستم اطلاع رسانی جدید و چند  دکمه است. این دکمه ها زیر یک نمایشگر و در سمت چپ فرمان قرار گرفته اند. علاوه بر آن یک دستیار صوتی جدید (Hey ID) همراه نمایشگر بالاسری مجهز به واقعیت افزوده در خودرو وجود دارد.

مشابه این ویژگی ها در مرسدس MBUX وجود دارد.

قیمت پایه این خودرو 30 هزار یورو است. خودروی ID.3 در پایان سال جاری تولید می شود و از اواسط 2020 میلادی در اروپا عرضه می شود.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head