نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۱۰۳۱۱
2019 September 10 - ۱۲:۱۶ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بانک تجارت که سکان هدایت آن در سال 1397 در اختیار رضا دولت آبادی بود، سال گذشته را با بیش از 109.512 میلیارد ریال زیان انباشته به پایان رساندند. حالا باید از مدیران بانک تجارت پرسید که آیا حجم بالای هزینه مطالبات مشکوک الوصول در این بانک عادی است و یا نه؟
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار، افزایش توانگری نظام بانکی در گرو عملکرد بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری است. بانکهای کشور این روزها بیش از هر زمان دیگری مشغول بنگاهداری هستند و گاهی ثمره حضور در عرصه ای به غیر از بانکداری برای آنها تبعات زیادی به همراه دارد که از دست دادن سرمایه بانک یکی از هزاران مواردیست که با ورود بانکها به بنگاهداری به وجود می آید.
 
از طرف دیگر پرداخت تسهیلات به افراد و سازمانها که از وظایف بانکهاست در اکثر موارد برای افراد عادی با سخت گیریها و ضمانتهای زیادی همراه است. اما در مواردی مشاهده می شود که اعطای تسهبلات به برخی افراد و سازمانها هرگز شبیه اعطای وام به سایر مردم نیست.
 
موضوع مطالبات مشکوک الوصول داستان تکراری نظام بانکی کشور که هزینه های زیادی را روی دست نظام اقتصادی کشور می گذارد. اینکه چطور بانکها گاهاً مطالبات مشکوک اوصول زیادی دارند موضوعی است که باید مدیران آنها پاسخ دهند.
 
بانک تجارت از سال 1395 تا خرداد 1398 در مجموع بیش از 50.925 میلیارد ریال هزینه مطالبات مشکوک الوصول داشته که بیشترین میزان آن در سال 1397 اتفاق افتاد. البته لازم به ذکر است روند هزینه مطالبات مشکوک الوصول این بانک طی سالهای گفته شده همیشه روند افزایشی داشته است.
 
بانک تجارت که سکان هدایت آن در سال 1397 در اختیار رضا دولت آبادی بود، سال گذشته را با بیش از 109.512 میلیارد ریال زیان انباشته به پایان رساندند. حالا باید از مدیران بانک تجارت پرسید که آیا حجم بالای هزینه مطالبات مشکوک الوصول در این بانک عادی است و یا نه؟ آیا با وجود سریال متوالی زیان در این بانک وقت آن نرسیده جهت از دست نرفتن سرمایه بانک به این شکل چاره ی دیگری اندیشیده شود؟ و سؤال بعدی اینکه این حجم از هزینه های مشکوک الوصول چطور شکل گرفته و سرمایه بانک در کجا و طی چه فرآیندی خارج شده که حالا عنوان هزینه مطالبات مشکوک الوصول را به خود گرفته است؟
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head