نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۶
کد خبر: ۱۱۰۱۹۶
2019 September 07 - ۱۰:۳۲ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
معاون حمل و نقل و ترافیک:
پدال نیوز- معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: با کاهش درآمد شهرداری مشکلی نداریم، زیرا شهر خلوت، هزینه کمتری دارد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران  در پاسخ به سئوالی در خصوص اختلافات به وجود آمده میان پلیس و شهرداری بر سر اعمال جریمه و اخذ عوارض نسبت به خودرو‌هایی که در حلقه دوم ترافیکی تردد می‌کنند، گفت: هیچ اختلافی وجود ندارد و همان طور که طبق قانون پلیس اجازه جریمه دارد، شهرداری نیز طبق قانون اجازه دریافت عوارض دارد و این دو مسیر‌های جداگانه‌ای هستند که محل خرج آن‌ها هم متفاوت است.
 
او افزود: جریمه به حساب خزانه و عوارض به حساب شهرداری می‌رود و خرج توسعه حمل و نقل همان شهر می‌شود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه اگر شخصی عوارض ندهد، بدهکار می‌شود و بعد از مدتی هم جریمه خواهد شد، گفت:در سال‌های گذشته طرح ترافیک به صورت سالیانه ارائه می‌شد و تنها عده‌ای از خواص توانایی خرید آن را داشتند و شهرداری هم پول خوبی از این محل دریافت می‌کرد، اما اکنون ما این موضوع را وابسته به ساعت ورود و خروج کردیم و مردم می‌توانند تردد خود را کنترل کنند.
 
 
 
پورسیدآقایی ادامه داد: اگرچه این روش سبب کاهش درآمد شهرداری شده است، اما باید توجه داشت که تنها دلیل آن کاهش تردد شهروندان و مدیریت مصرف از سوی آن‌ها بوده است.
 
او افزود: این اتفاق مبارکی است که هم مردم هزینه کمتری می‌دهند و هم شهر خلوت‌تر و آلودگی هوا نیز برطرف می‌شود، ضمن اینکه ما هم با کاهش درآمد شهرداری مشکلی نداریم، زیرا شهر خلوت، هزینه کمتری دارد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head