نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد خبر: ۱۰۹۴۴۹
2019 August 23 - ۱۳:۲۸ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- خودروسازی آئودی به ائتلاف بنز و بی.ام.و برای توسعه سامانه‌های هوشمند خودرویی خواهد پیوست.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، یک نشریه آلمانی گزارش کرده است که گروه خودروسازی آئودی به منظور توسعه سامانه کمکی هدایت خودرو به دیگر خودروسازی‌های مطرح آلمانی یعنی بنز و بی.ام.و خواهد پیوست. آن طور که نشریه "ویرتشافت ووخه" گزارش کرده است، این شرکت ها به دنبال توسعه عملکردهای بسیار فناورانه ای هستند که رویای ساخت خودروی خودران با قابلیت حرکت در موقعیت های پیچیده جاده ای و شهری را فراهم می کند.
 
پیش‌تر دو غول خودروسازی بنز و بی.ام.و آلمان خبر اتحاد خود برای تولید یک خودروی هوشمند خودران تا سال 2024 را اعلام کرده بودند که به گفته بسیاری از کارشناسان با هدف تسلط بر بازار خودرو و مقابله با تلاش شرکت های آمریکایی صورت می‌گیرد.
 
قرار است خودروهای خودران هوشمند دارای قابلیت حرکت در اتوبان‌ها بدون نیاز به راننده، پارک خودکار و تصمیم‌گیری هوشمند در مواقع بحرانی باشند. طبق اطلاعات منتشر شده اولیه، نسخه آزمایشی خودروهای هوشمند جدید آلمانی تا سال 2021 معرفی خواهند شد اما انتظار نمی‌رود که زودتر از سال 2023 یا 2024، امکان ورود این خودروها به بازار وجود داشته باشد.
 
بنا بر اعلام این نشریه آلمانی، همکاری سه خودروساز بزرگ آلمانی در حاشیه نمایشگاه خودرو شهر فرانکفورت در ماه آینده اعلام خواهد شد. آئودی زیرمجموعه شرکت فولکس واگن است که در حال همکاری مشترک با خودروسازی آمریکایی فورد برای تولید یک خودروی مشترک است. هنوز هیچ جزئیاتی از خودرویی که قرار است به طور مشترک توسط این دو غول خودروساز تولید شود منتشر نشده است اما برخی کارشناسان احتمال می دهند این خودرو نیز به مانند تلاش مشترک بنز و بی.ام.و مبتنی بر تولید یک خودروی هوشمند با قابلیت هدایت خودکار خواهد بود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head