نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
کد خبر: ۱۰۹۴۴۲
2019 August 23 - ۱۲:۰۶ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:
پدال نیوز- مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، با انتقاد از فرودگاه‌سازی گسترده در سال‌های گذشته، گفت: از این رو به دلیل محدودیت ناوگان، بخش بزرگی از فرودگاه‌ها دارای ظرفیت خالی هستند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، سیاوش امیرمکری در نشست خبری خود که (امروز جمعه اول شهریور ماه) در تبریز برگزار شد، از کاهش 15 درصدی نشست و برخاست هواپیما در سال 97 نسبت به سال 96 خبر داد.
 
امیرمکری ادامه داد: در سال 97 بیش از 390 هزار نشست و برخاست در فرودگاه های کشور انجام شد که 47 میلیون مسافر را جابجا کردند و کاهش 17 درصدی اعزام و پذیرش مسافر را در سال 97 نسبت به 96 داشته ایم.
 
وی با بیان اینکه 87 فرودگاه عملیاتی در کشور داریم که 53 فرودگاه آن عملیاتی است، افزود: 8 فرودگاه غیر مالکیتی متعلق به وزارت نفت، مناطق آزاد و نیروهای مسلح در کشور داریم که ناوبری هوایی آنها متعلق به شرکت فرودگاه ها است.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با انتقاد از فرودگاه سازی گسترده در سال های گذشته گفت: از این رو به دلیل محدودیت ناوگان، بخش بزرگی از فرودگاه ها دارای ظرفیت خالی هستند که به دستور وزیر راه و شهرسازی، توسعه هوانوردی عمومی با هواپیماهای سبک و کوچک با عنوان ایرتاکسی را در دست اقدام داریم.
 
این مقام ارشد وزارت راه و شهرسازی، از وجود 62 پروژه عمرانی توسعه فرودگاه های کشور به ارزش 860 میلیارد تومان در 26 فرودگاه کشور خبر داد و دو پروژه مهم عمرانی فرودگاهی را تجهیز مرکز کنترل فضای کشور و نوسازی اتوماسیون فرودگاه مهرآباد به عنوان اولویت های فرودگاهی این شرکت اعلام کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head