نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
کد خبر: ۱۰۹۲۶۸
2019 August 19 - ۰۹:۴۶ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
آخرین ماه تابستان به‌جای رونق با رکود همراه است؟
پدال نیوز: اصولا در بازار ایران هر وقت قیمت رو به افزایش باشد، شاهد هجوم سرمایه‌های سرگردان و همچنین مصرف‌کنندگان به بازار برای خرید هستیم و هر وقت نرخ‌ها نزولی شوند و یا ثابت بمانند، شاهد ایجاد رکود در بازار می‌شویم.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، پیش‌بینی می‌شود بر خلاف سال‌های قبل در شهریورماه جاری شاهد رکود به‌جای رونق در بازار خودرو باشیم. البته چنین پیش‌بینی‌ از مردادماه شده است و به‌نظر نمی‌رسد در شهریور‌ماه تغییری در وضعیت بازار ایجاد شود.  
 
این وضعیت به‌دلیل انتظار مشتریان بالقوه برای تغییر قیمت‌هاست اما به‌نظر نمی‌رسد بیش از این شاهد کاهش بیشتر نرخ ارز و همچنین تغییر سایر مولفه‌های تاثیرگذار بازار ازجمله رفع ممنوعیت واردات خودرو باشیم.  
 
این در حالی است که در ماه‌های اردیبهشت‌ و خرداد که قیمت‌ها به‌صورت لحظه‌ای در حال  افزایش بود، شاهد رونق بازار بودیم.
 
اصولا در بازار ایران هر وقت قیمت رو به افزایش باشد، شاهد هجوم سرمایه‌های سرگردان و همچنین مصرف‌کنندگان به بازار برای خرید هستیم و هر وقت نرخ‌ها نزولی شوند و یا ثابت  بمانند، شاهد  ایجاد رکود  در بازار می‌شویم.  بدین‌ترتیب به گفته کارشناسان رفتار مشتریان و خریداران در بازار ایران برخلاف نُرم‌های شناخته‌شده علم اقتصاد در جهان است.  
 
کاهش تردد خودروهای گذرموقت  
 
در حالی که طی سال‌های گذشته در فصل تابستان شاهد هجوم تعداد زیاد خودرو گذر‌موقت به کشور  بودیم اما افزایش قیمت  ارز، دیگر خرید خودروهای خارجی و واردات آن‌ها به‌صورت موقت را هم چندان توجیه‌پذیر  نمی‌کند. به‌همین دلیل شاهد  افت تردد خودروهای گذرموقت به کشور  در تابستان سال جاری هستیم. اخبار خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head