نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
کد خبر: ۱۰۹۱۸۷
2019 August 17 - ۱۶:۴۹ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- با کاهش مصرف CNG در کشور و همچنین رشد مصرف بنزین در سایه عدم ارائه راهکاری مشخص از سوی دولت برای مدیریت سبد سوخت، ابهام در این زمینه روز به روز در حال افزایش است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم، حدود چهارماه پیش در حالی که متوسط مصرف روزانه CNG‌ در کشور به 20 میلیون و 900 هزار مترمکعب رسیده بود، هدفگذاری رشد سهم مصرف CNG در سبد سوخت کشور در مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در دستور کار قرار گرفت.
 
این برنامه با توجه به ظرفیت ایجادشده 40 میلیون مترمکعبی عرضه روزانه CNG، خالی بودن حدود نیمی از این ظرفیت و رشد افسارگسیخته مصرف بنزین، به‌منظور جایگزینی مصرف بنزین با سوخت CNG هدفگذاری شده بود.
 
از اواسط اردیبهشت ماه تا امروز، نه‌تنها سهم مصرف CNG در سبد سوخت کشور افزوده نشده بلکه بررسی‌های خبرنگار تسنیم حاکی از سقوط آزاد مصرف CNG در کشور است.
 
بررسی‌های تسنیم نشان می‌دهد مصرف روزانه CNG‌ در کشور به زیر 20 میلیون مترمکعب در روز رسیده و نمودار مصرف CNG به‌سمت 19 میلیون مترمکعب در روز نزدیک می‌شود.
 
با کاهش مصرف CNG در کشور و همچنین رشد مصرف بنزین در سایه عدم ارائه راهکاری مشخص از سوی دولت برای مدیریت سبد سوخت، ابهام در این زمینه روز به روز در حال افزایش است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head