نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
کد خبر: ۱۰۹۱۰۲
2019 August 15 - ۱۶:۰۴ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
پدال نیوز- معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: نیاز لاستیک ناوگان حمل و نقل سنگین تا دوسال آینده از طریق تولید داخل تامین می‌شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، شهرام آدم نژاد روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروازهای داخلی فرودگاه امام در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت توزیع لاستیک بین کامیون‌داران افزود: با وجود مشکلات فعلی در تامین ارز، واردات لاستیک همگام با تامین لاستیک از داخل کشور انجام می‌شود.
 
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: در دو ماه گذشته توزیع لاستیک شرایط نسبتا خوبی را داشته است و امیدواریم این روند در ماه‌های آینده ادامه داشته باشد.
 
وی ادامه داد: البته اینکه به یک کامیون ١٨ چرخ، دو فقره لاستیک دولتی اختصاص یابد نمی‌تواند کافی باشد و این فرآیند باید هر چه زودتر اصلاح شود.
 
آدم نژاد با بیان اینکه اکنون ارز ٤ هزار و ٢۰۰ تومانی به سختی برای تامین لاستیک وارداتی اختصاص می‌یابد، گفت: باید آنقدر قیمت لاستیک کاهش یاید که رانندگان کامیون با درآمد فعلی امکان تهیه آن را داشته باشند.
 
وی اضافه کرد: با هماهنگی وزارت صنعت و حمایت از تولید داخل، نیاز تامین لاستیک ناوگان داخلی تا دوسال آینده از طریق تولید داخل تامین می‌شود.
 
به گفته آدم نژاد اکنون کارخانجات زیادی در استان‌های مختلف برای تولید داخلی لاستیک اقدام کرده‌اند و حمایت وزارت صنعت از این کارخانجات می‌تواند نیاز کشور را از واردات لاستیک بی‌نیاز کند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head