نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۹
کد خبر: ۱۰۹۰۸۸
2019 August 15 - ۱۵:۴۳ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
اصلاح قیمتی در برخی از نمادهای قطعه‌ساز
پدال نیوز: نماد‌های گروه خودرویی در هفته چهارم مرداد ماه با توجه به تعطیلی یک روزه در میانه هفته با رشد قابل توجهی در بیشتر نمادها روبرو شد هر چند که رشد قیمت برخی از نمادهای قطعه‌ساز باعث ورود این گروه به فاز اصلاحی شد.
به پزارش پدال نیوز، به علاوه روند رشد چشمگیر شاخص در هفته اخیر موجب شد تا اکثر نمادها در گروه خودرویی از حاشیه خارج و رشد قیمتی در سهام را تجربه کنند.

بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:


سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴ هزار و ۹۰ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۵۱ سهم صعود کرد و حجم از ۵۵ میلیون و ۱۸۶ سهم با کاهش به ۷۸ میلیون و ۳۲۳ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با منفی ۰.۲۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به مثبت ۱.۲۶ درصدی رسید.
 
خودرویی‌ها در لاین سبقت تالار شیشه‌ای/ اصلاح قیمتی در برخی از نمادهای قطعه‌ساز

ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۵۴۰ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۳۶۶ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۲ میلیون و ۲۱۴ سهم با رشد به ۱۷ میلیون ۹۹۶ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند صعودی ۰.۶۸ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم منفی ۱.۳۷ درصدی رسید.
 
خودرویی‌ها در لاین سبقت تالار شیشه‌ای/ اصلاح قیمتی در برخی از نمادهای قطعه‌ساز


زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۷۹۸ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۳۵۲ سهم افزایش یافت و حجم از ۲۴ میلیون و ۵۴۴ سهم با روند صعودی به ۴۴ میلیون ۳۸۸ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۰.۲۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۰.۰۸ درصدی رسید.
 
خودرویی‌ها در لاین سبقت تالار شیشه‌ای/ اصلاح قیمتی در برخی از نمادهای قطعه‌ساز

پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۴ هزار و ۳۱۰ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۴۸۷ سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از ۷۵ میلیون و ۴۶۹ سهم با کاهش به ۶۶ میلیون و ۳۱۹ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۱.۱۲ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۰.۳۳ درصدی رسید.
 
خودرویی‌ها در لاین سبقت تالار شیشه‌ای/ اصلاح قیمتی در برخی از نمادهای قطعه‌ساز


گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از ۶۶۰ واحدی در پایان هفته با رشد به رقم ۷۳۱ واحدی رسید، همچنین حجم از ۱۳ میلیون و ۶۵۸ با کاهش به ۶ میلیون و ۸۳۲ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۴.۲۸ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به کاهش ۰.۵۶ درصدی رسید.

خودرویی‌ها در لاین سبقت تالار شیشه‌ای/ اصلاح قیمتی در برخی از نمادهای قطعه‌ساز


برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد:گروه خودرویی همانند بخش عمده‌ای از بازار که روند روبه رشدی را تجربه کردند جریان مثبتی را پشت سر گذاشت و عملا ساهد رشد اکثر نمادهای این گروه بودیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به تعطیلی یک روزه در میان هفته بیشتر روزهای معاملاتی که در این هفته داشتیم نمادهای خودرویی مثبت بودند هر چند رشد قیمت برخی نمادهای قطعه ساز باعث ورود این گروه به فاز اصلاحی شد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head