نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
کد خبر: ۱۰۸۹۷۰
2019 August 13 - ۱۱:۲۲ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
عضو انجمن صنایع همگن تاکید کرد
پدال نیوز: عضو انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی از آمادگی قطعه سازان برای تولید قطعات محصولات جدید خبر داد و گفت: همپایی قطعه ساز با خودروساز در مسیر توسعه محصول با هدف بهره وری و بهبود بوده و به نفع دو طرف خواهد بود.
به گزارش پدال نیوز؛ امید رضایی در گفت و گو با خبرنگار خودروکار، با تاکید بر این که بدون شک قطعه ساز از هرگونه تغییر و تحول در تولید استقبال خواهد کرد، افزود: در فرایند تولید محصول جدید دو بخش کاهش هزینه و فناوری بالاتر تولید قطعه انجام و مدنظر قرار می گیرد این در حالیست که استانداردترین شرایط برای تولید هر محصول جدید و جایگزینی آن با محصول قدیمی و یا توسعه محصول این است که در خواست تولید از کانال خودروساز انجام و به قطعه ساز اعلام شود که خواستار تولید محصولی با شرایطی خاص بوده و در این مسیر نیازمند طراحی قطعاتی است که در نهایت کل قطعات را در اختیار قطعه ساز می گذارد تا نسبت به ساخت آن اقدام کند.
 
وی ادامه داد: در نهایت خواسته ها و مشخصات بررسی طرح و ایده ها از سوی قطعه ساز به خودروساز داده شده و پس از چکش کاری به تایید نهایی می رسد.
 
رضایی در تشریح مدل دوم توسعه محصول اظهار کرد: در مدل دوم خودروساز نسبت به تغییر پلتفرم اقدام کرده و ساختار جدید را به همراه نقشه ساخت قطعات و مواد اولیه مورد نیاز در اختیار قطعه ساز قرار می دهد. در این شرایط  خودروساز در بازه ای از زمان خواستار تغییر تولید قطعه ای خاص بوده و اعلام می کند که دانش فنی لازم را در اختیار دارد یا ندارد و در نهایت خواستار دریافت ایده از قطعه ساز می شود و پس از گرفتن آن نسبت به بررسی و صحه گذاری اقدام می کند که در نهایت تایید و تصویب به عهده خودروساز خواهد بود.
 
عضو انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی شکل سوم توسعه محصول را از طریق قطعه ساز دانست و تصریح کرد: در این مدل از توسعه محصول، قطعه ساز در تولید قطعه ای خاص به دانش و داشته های آن محصول می رسد و به اندازه ای به اشراف خواهد رسید که می تواند محصولی معادل محصول خود را از صفر تا صد طراحی و ارایه کند به طوری که قطعه ساز در این نقطه قادر خواهد بود با ارایه ایده ای خاص، به جای تولید 4 محصول برای 4 عملکرد خودرو یک محصول با 4 عملکرد مختلف تولید کند اما بدون شک در شرایطی قطعه ساز می تواند نسبت به ارایه طرح و توسعه محصول اقدام کند که دانش و اشراف کامل را در اختیار داشته باشد.
 
وی با بیان این که توسعه محصول هم از طرف خودروساز انجام می شود و هم از طرف قطعه ساز ، گفت: نکته مورد توجه این است که در هر شکل از توسعه محصول، خودروساز تصویب کننده نهایی خواهد بود .
 
رضایی یادآور شد: در برخی از موارد قطعه ساز می تواند نسبت به تغییر مواد اولیه در تولید قطعه ای خاص نظیر داشبورد اقدام کند اما موضوع مهم این است که تصویب و مسئولیت طرح با خودروساز است. بنابراین توسعه محصول از سوی خودروساز و قطعه ساز به شرط آن که دانش کامل از سوی قطعه ساز وجود داشته باشد، امکانپذیر است.
 
 
انتهای پیام/


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head