نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
کد خبر: ۱۰۸۹۶۹
2019 August 13 - ۱۰:۲۳ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: با توقف تولید پراید با قیمت حدود 45 میلیون تومان، ارزان‌ترین خودروی سواری در کشور تیبا خواهد بود که اکنون حدود 10 میلیون تومان گران‌تر از پراید فروخته می‌شود......
به گزارش پدال نیوز؛ با توقف تولید پراید با قیمت حدود 45 میلیون تومان، ارزان‌ترین خودروی سواری در کشور تیبا خواهد بود که اکنون حدود 10 میلیون تومان گران‌تر از پراید فروخته می‌شود. این در حالی است که تیبا هم خودروی ایمن و به‌روز محسوب نمی‌شود و همان ایراداتی که به پراید گرفته می‌شود، این خودرو هم دارد. با این حال، چون تیبا هم محصول سایپا است، این شرکت از حذف پراید ضرر چندانی نخواهد کرد زیرا محصولات ایران‌خودرو با قیمت‌های بالای 80 میلیون تومان، از لحاظ قیمت قدرت رقابت با تیبا را ندارند.
 
گران شدن خودروهای دست دوم: حذف پراید 45 میلیون تومانی موجب افزایش تقاضا برای محصولات دست دوم در همین محدوده قیمتی خواهد شد؛ یعنی افرادی که با 45میلیون تومان می‌توانستند یک خودروی نو (پراید) خریداری کنند، از این پس باید با این پول یک سمند، پژو یا تیبای دست دوم سوار شوند.
 
مردم بازنده اصلی: مهم‌ترین اثر حذف پراید با توجه به وضعیت صنعت خودروی ایران که در سال‌های اخیر هیچ حرکتی برای تولید خودروهای ارزان‌قیمت از خود نشان نداده، کاهش قدرت خرید مردم خواهد بود. قطعاً جلوگیری از تولید خودروی غیرایمن پراید، اقدام اساسی نهادهای نظارتی است، اما کوتاهی صنعت خودرو در عدم تولید محصولی در محدوده قیمتی سایپا، به زیان مردم خواهد بود. از سوی دیگر وضعیت فعلی به گونه‌ای پیش رفته است که بسیاری از مردم توانایی خرید همین پراید ارزان‌قیمت را ندارند و عملاً دسترسی به بسیاری از محصولات ایران‌خودرو و سایپا برایشان به عملی ناممکن تبدیل شده است! حالا حذف پراید از چرخه تولید سایپا و به طور کلی صنعت خودروسازی کشورمان، طبیعتاً اثر تورمی قابل توجهی بر بازار خواهد داشت و تقاضای فعلی به محصولات دیگر از‌جمله تیبا و ساینا و پژو 405 منتقل خواهد شد !
 
تغییر ظاهری احتمالی: به نظر می‌رسد که این بار نیز سایپا با تغییرات ظاهری و اضافه کردن بعضی از آپشن‌ها به این خودرو نظر ارگان‌های نظارتی را جلب خواهد کرد و تا سال‌ها بعد به تولید این خودرو ادامه خواهد داد !
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head