نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
کد خبر: ۱۰۸۸۱۳
2019 August 10 - ۰۹:۳۹ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
نکته فنی 18 مرداد ماه ؛
پدال نیوز: صندلی‌های چرم در خودروها معمولا یک گزینه لوکس محسوب می‌شود و ظاهری زیبا به اتاق خودرو می‌بخشد اما آن‌ها دارای معایبی هم هستند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، اتاق خودرو یکی از بخش‌های خودرو است که هنگام خرید به آن توجه بسیاری می‌شود به دلیل این که سرنشینان ممکن است وقت زیادی را در خودرو خود بگذرانند. صندلی‌های خودرو در تماس مستقیم با سرنشینان خودرو هستند و فاکتورهای مهمی مانند راحتی، ماندگاری و امنیت آن‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
بسیاری ترجیح می‌دهند که جنس صندلی‌های خودروشان چرم باشد. واقعیت این است که صندلی‌های چرم ظاهری بسیار شیک و زیبا به اتاق می‌بخشند و نشستن بر روی آن‌ها حس خوبی می‌دهد. همچنین این صندلی‌ها به راحتی قابل شستشو هستند و همچنین سرنشین از نشستن بر روی آن‌ها حس خوبی دارد.
 
اما صندلی‌های چرم نکات منفی هم دارند که از جمله آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
* هزینه بیشتر: هنگام خرید یک خودرو، اگر بخواهید صندلی‌های چرمی سفارش دهید، چیزی حدود هزار دلار یا بیشتر (4 میلیون و 500 هزار تومان یا بیشتر) باید اضافه‌تر پرداخت کنید. این هزینه‌ها در کنار سایر گزینه‌های سفارشی قرار می‌گیرد.
 
* لک شدن: صندلی‌های چرم به راحتی لک می‌شوند که در رنگ‌های روشن بسیار جلوه بیشتری دارند. در نتیجه باید در تمیز نگاه داشتن آن‌ها بسیار دقت کرد.
 
* آسیب دیدگی: چرم به راحتی دچار خراشیدگی و گاهی پارگی می‌شود. هزینه تعمیر این خراشیدگی‌ها زیاد است.
 
* دشواری فروش خودرو: فروش خودرو با صندلی‌های چرم استفاده شده با ظاهری قدیمی و استفاده شده که شاید دارای رنگ رفتگی، خراش یا چروک باشد به مراتب سخت‌تر از خودروها با صندلی‌های پارچه‌ای است.
 
* رنگ رفتگی: در اثر استفاده زیاد، چرم‌های صندلی در برخی نواحی که تماس بدن با آن‌ها بیشتر است یا معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد، ممکن است که دچار رنگ رفتگی شود.
 
انتخاب نوع پوشش صندلی‌های خودرو کاملا سلیقه‌‌ای است خریدار باید بررسی کند که آیا می‌تواند از صندلی‌های چرم به خوبی مراقبت کند یا خیر.
 
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head