نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵
کد خبر: ۱۰۸۷۸۱
2019 August 08 - ۱۴:۳۴ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- سرهنگ شرافتی گفت: سامانه "سپهتن" عملکرد راننده اتوبوس را به صورت هوشمند رصد کرده و به پاسگاه‌های طول مسیر گزارش می‌کند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از میزان، سرهنگ ایوب شرافتی، جانشین پلیس راه راهور ناجا  اظهار داشت: کلیه اتوبوس‌های برون شهری به سامانه "سپهتن" (سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به ویژه اتوبوس ها) تجهیز شده اند و عملکرد یک راننده کاملاً به صورت هوشمندانه توسط این سامانه رصد می‌شود.
 
جانشین پلیس راه راهور ناجا افزود: با راه اندازی این سامانه، توقف اتوبوس برای ثبت ساعت در مقابل پاسگاه‌ها فقط در مبدأ و مقصد برای راننده تعریف شده تا راننده بدون توقف در دیگر پاسگاه‌ها و به شرط عدم تخلف تردد کند.
 
سرهنگ شرافتی با اشاره به کارکرد این سامانه گفت: سامانه "سپهتن" عملکرد راننده را به صورت هوشمند رصد کرده و به پاسگاه‌های مسیر گزارش می‌کند.
 
جانشین پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: در صورت بروز تخلفاتی مانند سرعت غیرمجاز، استعمال دخانیات و خوردنی و آشامیدنی و هر موردی که موجب عدم توجه راننده اتوبوس به مسیر و رانندگی شود، توسط این سامانه گزارشی به پاسگاه مسیر ارسال می‌شود.
 
وی تاکید کرد: رانندگان اتوبوس در صورت داشتن تخلف منتظر برخورد جدی و سریع همکاران ما باشند چرا که امنیت و سلامت مردم اولویت اصلی پلیس راهور ناجا است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head