نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
کد خبر: ۱۰۸۶۹۳
2019 August 06 - ۱۳:۲۲ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را عرضه کرد. درهمین راستا پنل های خورشیدی روی سقف سوناتا هیبرید جدید نصب شده اند که قادر به تامین ۶۰ درصد شارژ روزانه باتری خودرو هستند.
به گزارش پدال نیوز؛ هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را عرضه کرد. درهمین راستا پنل های خورشیدی روی سقف سوناتا هیبرید جدید نصب شده اند که قادر به تامین ۶۰ درصد شارژ روزانه باتری خودرو هستند.

نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی شد

  به گزارش مهر ، هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را  معرفی کرد. این پنل های خورشیدی بخشی از سیستم شارژ خودرو به حساب می آیند.انتظار می رود که پنل های خورشیدی که در سقف جدید سوناتا هیبرید نصب می شوند حداکثر 60 درصد از شارژ باتری خودرو را در روز  تامین کنند. با انرژی تامین شده از پنل های خورشیدی  همچنین کارشناسان تخمین می زنند خودرو با کمک انرژی تولید شده می تواند سالانه هزار کیلومتر طی کند.

این پنل های خورشیدی نیمه شفاف هستند و در نمایشگاه SEMA 2018 به عنوان یک طرح اولیه جدید معرفی شدند. این شرکت خودروسازی تصمیم دارد طی چند سال آینده پنل های خورشیدی را به چند مدل فعلی اضافه کند و  Sonata Hybrid نخستین خودروی هیوندای است که به آنها مجهز می شود .

به گفته شرکت این فناوری باید تکامل یابد تا روی سطوح دیگر خودرو نیز نصب شود.

این سیستم شامل نصب پنل های خورشیدی سیلیکونی روی سقف خودرو است که قابلیت جمع آوری انرژی خورشید را هنگام رانندگی وسیله نقلیه یا پارک آن دارند.

به گفته این خودروساز ، اگر خودروی مجهز به پنل های خورشیدی به مدت 6 ساعت در خارج از خانه بماند، پنل های خورشیدی می توانند انرژی کافی برای پر کردن  30 تا 60 درصد ظرفیت شارژ  باتری سوناتا هیبرید را تامین کنند.  به معنای پنل های خورشیدی  به تامین  انرژی حرکتی سوناتا هیبرید کمک می کند اما تنها منبع قدرت آن نیست.

سوناتا هیبرید جدید با سقف خورشیدی در کره عرضه شده و به زودی در آمریکای شمالی نیز عرضه می شود.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head