نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
کد خبر: ۱۰۷۸۰۵
2019 July 20 - ۱۱:۳۷ - ۲۹ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین میز تعمیق ساخت داخل اعلام کرد
پدال نیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آثار روانی تحریم در اقتصاد کشور خنثی شده و بخش‌های مختلف اقتصادی حرکتی رو به رشد دارند.
به گزارش پدال نیوز، علی آقامحمدی در نخستین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو با بیان این که جنگ اقتصادی با آمریکا یک جنگ قطعی و بلندمدت است، گفت: موضوع برجام نشان داد که آمریکا قصد برداشتن تحریم ها را ندارد و تنها وقتی با ما در‌جایی نظیر برجام به توافق می رسد بخشی از تحریم ها را برمی دارد که ان هم با یک امضای رییش جمهور قابل برگشت است.
 
وی با تاکید بر اینکه باید از زیر چتر تحریم بیرون بیاییم، افزود:‌حمایت از تولید داخل به یک استراتژی در کشور تبدیل شده و قرار نیست موقتی و کوتاه مدت باشد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در وزارت صنعت باید در 12 زنجیره تولید به ساخت داخل برسیم، گفت: بنابراین با توجه به این شرایط پیش بینی شده قائم مقامی در زنجیره تولید و توزیع در وزارت صنعت منصوب شود تا موضوع بازرگانی به صورت یکپارچه مورد پیگیری قرار گیرد و مسئول مستقیم داشته باشد.
 
آقامحمدی با تاکید بر این که آثار تحریم از لحاظ روانی برداشته و خنثی شده، افزود:‌ اقتصاد ایران در اسفند سال گذشته زمین خورد و تغییر وضعیت پیدا کرد اما صنعت خودرو نیز با تحریم صنعت نفت زمین خورد اما به موقع در حال حرکت و بالا رفتن است.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران از اسفند سال گذشته دچار خیزش شده است، گفت: مسائل دانش بنیان به صورت زنجیره‌ای تعیین تکلیف شده و دانشگاه‌های تخصصی در کنار تولید فعال خواهند بود.
 
آقامحمدی گفت:‌امسال خبرهای بهتری در نوآوری صنعت خودرو خواهیم داشت.
 
انتهای پیام/


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head