نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
کد خبر: ۱۰۷۷۰۷
2019 July 17 - ۲۰:۲۳ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز-یک شرکت خودروسازی انگلیسی موفق به تولید قدرتمندترین خودروی جهان با موتور ۲۰۰۰ اسب بخاری شده که برای شارژ کامل باتری آن به تنها ۹ دقیقه زمان نیاز است.
به گزارش پدال نیوز -یک شرکت خودروسازی انگلیسی موفق به تولید قدرتمندترین خودروی جهان با موتور ۲۰۰۰ اسب بخاری شده که برای شارژ کامل باتری آن به تنها ۹ دقیقه زمان نیاز است.

قدرتمندترین خودروی جهان در ۹ دقیقه شارژ می‌شود

  • قدرتمندترین خودروی جهان در 9 دقیقه شارژ می‌شود
  • قدرتمندترین خودروی جهان در 9 دقیقه شارژ می‌شود
  • قدرتمندترین خودروی جهان در 9 دقیقه شارژ می‌شود

به گزارش مهر ، شرکت لوتوس این خودرو را اویجا نامگذاری کرده است. خودروی مذکور دارای گشتاور نیروی 1700 نیوتون بر متر بوده و به علت برقی بودن تقریباً سروصدایی تولید نمی‌کند.

با یک بار شارژ باتری این خودرو طی مسافت 400 کیلومتری با استفاده از آن ممکن است. باتری سنگین و 70 کیلووات ساعتی خودروی یادشده در وسط آن قرار گرفته تا از وارد آمدن فشار زیاد به خودرو به علت وزن بالای این باتری جلوگیری شود. برای خنک کردن باتری چهار رادیاتور خنک کننده هم در نظر گرفته شده اند.
یکی دیگر از جنبه‌های اختصاصی این خودرو امکان شارژ کامل باتری بزرگ آن در تنها 9 دقیقه است. این در حالی است که نزدیک ترین رقبای این خودرو قادر به شارژ 80 درصد باتری طی مدت 12 تا 18 دقیقه هستند.

شتاب صفر تا صد خودروی اویجا کمتر از سه ثانیه است که این هم دستاوردهای منحصر به فرد برای این خودروی برقی محسوب می‌شود. نکته جالب دیگر این است که خودروی مذکور ظرف مدت کمتر از نه ثانیه به سرعت 300 کیلومتر در ساعت دست می‌یابد. حداکثر سرعت این خودرو 320 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

قرار است تعداد محدودی از این خودرو به صورت سفارشی تولید و عرضه شود که هر یک بنا بر خواست خریدار از رنگو تزئینات داخلی خاص خود برخوردارند. قیمت هر دستگاه از این خودرو در حدود 2.1 میلیون دلار خواهد بود.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head