نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد خبر: ۱۰۷۶۹۴
2019 July 17 - ۱۹:۱۸ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افرادی که به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" هستند، توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش پدال نیوز، سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره واگذاری سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا"، گفت: یکی از پیش شرط های کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای حمایت از وزارت آقای رحمانی واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا بود تا با تحقق این مهم دولت تصدی‌گری در خودروسازی را رها کرده و تنها نقش سیاست‌گذار، ناظر و حامی را ایفا کند.
 
نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که دولت تصدی‌گری خود در خودروسازی‌ها را خاتمه دهد، می تواند در صورت خودداری خودروسازان از تولید خودروی باکیفیت و به روز، تعرفه واردات خودرو را صفر کرده و اجازه ورود خودروی باکیفیت را صادر کند، در صورت تحقق این مهم خودروسازان فعالیت‌های خود را متناسب با شرایط روز تنظیم کرده و محصول باکیفیت و مورد پسند مردم تولید می کنند.
 
کروز به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا"
 
وی اظهار کرد: براساس شنیده‌ها برخی از قطعه سازان مانند کروز به دنبال خرید سهام دولت در ایران خودرو و سایپا هستند چراکه این شرکت‌ها در حال حاضر در خودروسازی ها سهام دارند و به این صورت انحصار بیشتر در خودروسازی‌ها ایجاد می شود.
 
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد:تعرفه واردات در اختیار دولت است و می‌توان با اولتیماتوم‌های مناسب خودروسازان را به ساخت محصولات باکیفیت مجبور کند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم درباره صحبت‌های رییس سازمان خصوصی سازی مبنی بر اینکه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا قابل واگذاری نیست، ادامه داد: خودروسازی‌ها حیات خلوت دولت هستند به همین دلیل برخی افراد تلاش می‌کنند تا از واگذاری آن جلوگیری کنند.
 
برخی به دنبال تاراج خودروسازی‌ها هستند
 
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: برخی از افراد به دنبال این هستند که خودروسازی‌ها را نیز مانند دشت مغان، پالایشگاه کرمانشاه و.. به تاراج گذاشته و تهاتر کنند و صنعت خودروسازی را به غارت برند.
 
منبع: خانه ملت
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head