نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۱
کد خبر: ۱۰۷۵۳۷
2019 July 14 - ۱۶:۵۶ - ۲۳ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
پدال نیوز- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کوتاه‌کردن دست دلالان و سودجویان از بازار خودرو و استفاده مصرف‌کنندگان واقعی از تولیدات داخلی باید در دستورکار قرار گیرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، مجید کیانپور افزود: کاهش ارزش پول ملی، افزایش نرخ تورم، گرانی مواد اولیه و وجود مشکلات در بخش تأمین قطعات از جمله مهم‌ترین دلایل کاهش تولید خودرو در کشور و رشد قیمت‌ها بوده است.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تبدیل‌شدن خودرو از کالای مصرفی به سرمایه‌ای و ایجاد بازار کاذب و قیمت‌های غیرواقعی توسط واسطه‌ها، نابسامانی‌های فراوانی در این بازار رخ داده است.
 
به گفته وی باید مسیری هموار شود تا مردم به‌صورت خودجوش سرمایه موجود در بازار خودرو را به سمت تجارت‌های عقلانی هدایت کرده و تنها مصرف‌کنندگان واقعی بتوانند از بازار خودرو منتفع شوند.
 
نماینده مردم ازنا و درود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با ایجاد زمینه‌های تولید داخل قطعات خودرو شعار رونق تولید را محقق کرده و چرخه خطوط تولید شرکت‌های مختلف خودروسازی و قطعه‌سازی را به‌حرکت درآوریم.
 
وی خواستار اتخاذ تصمیمات مهم مربوط به تولید و فروش خودرو توسط مدیران خودروسازی شد و گفت: باید اجازه دهیم خودروسازان به‌صورت آزادانه تصمیمات مدیریتی را اتخاذ کنند چون اعمال قیمت دستوری و تحمیل تصمیمات خارجی، زیان سرمایه‌گذاران و سهامداران این حوزه را به‌همراه خواهد داشت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head