نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۸
کد خبر: ۱۰۷۵۲۵
2019 July 14 - ۱۴:۳۷ - ۲۳ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رییس سازمان ملی استاندارد خبر داد :
پدال نیوز: رییس سازمان ملی استاندارد از توقف خط تولید و اصلاح خودرو‌ها باتوجه به روند اجرای استاندارد‌های 85 گانه خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد گفت: بررسی ها در حوزه استاندارد خودرو و روند اجرای استاندارد‌های 85 گانه از تاریخ 97/10/01 شروع شد و تا امروز بسیاری از خودروها مورد آزمایش و آزمون قرار گرفت .
وی در ادامه و در پاسخ به پرسش که استاندارد خودروهای داخلی چه زمانی تعیین و تکلیف می شود، اظهار کرد: طبق مصوبه شورای عالی استاندارد، سازمان ملی استاندارد باید گزارش اقدامات خودروسازان و برنامه های وزارت صمت را جمع آوری و به شورا که ریاست آن بر عهده جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری است، تحویل دهد تا پس از تشکیل جلسه، جزئیات آن به اطلاع عموم برسد.
 
پیروزبخت ادامه داد: نتیجه گزارش ها به رییس شورا ارائه داده می شود که در پی آن می توان سرنوشت خودروسازان و خط تولید آنها اطلاع رسانی شود.
 
رییس سازمان ملی استاندارد در خصوص اینکه  چه تعداد خودرو از چرخه تولید خارج می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر برآورد کلی از این موضوع صورت نگرفته است، اما بطور مثال اگر از هر خودرو چندین مدل وجود داشته باشد، همانند مدل های مختلف پراید، پژو و ... که پس از تصمیم گیری در شورای عالی استاندارد تکلیف توقف خط تولید و یا اصلاح و ارتقا آن صورت می گیرد.
 
بر اساس این گزارش استاندارد‌های 85 گانه خودرو  از طرف سازمان ملی استاندارد در جهت بهبود کیفیت خودرو‌های تولیدی مطرح شده که  قرار است تعداد استاندارد‌های خودرو افزایش یافته و به 85 مورد برسد.
 
گفتنی است،براساس  این سیاست  تعداد استاندارد‌ها باید در دی سال 96 از 55 به 61 مورد افزایش می‌یافت و در مرحله بعد یعنی در تیر ماه 97 دو مورد دیگر به استاندارد‌ها اضافه می‌شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head