نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
کد خبر: ۱۰۷۵۰۳
2019 July 14 - ۱۰:۴۶ - ۲۳ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:
پدال نیوز- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقد است افزایش قیمت روغن موتور باید متناسب با ارزبری این محصول باشد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خانه ملت ، سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  درباره زمزمه‌هایی مبنی بر گرانی مجدد روغن موتور، گفت: در حال حاضر نوسانات قیمتی تنها در مورد کالاهایی قابل پذیرش است که وابستگی ارزی داشته باشند در واقع تغییر قیمت کالاهایی که وارداتی بوده و با ارز تامین می‌شود، قابل درک است.
 
نمانده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش قیمت مواد اولیه باعث گران شدن قیمت نهایی محصول تولیدی شود؛ به طور مثال اگرچه مواد موردنیاز برای تولید مرغ و گوشت داخلی است اما برای تامین دانه‌های روغنی مسائلی مانند افزایش هزینه حمل و نقل مطرح می‌شود که باعث گرانتر شدن قیمت  نهایی مرغ خواهد شد.
 
دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مانند روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد
 
وی اظهار کرد: افزایش قیمت در شرایط فعلی -در صورتی که متناسب با ارزبری تولید محصول نباشد یا مواد اولیه آن تغییر قیمتی نداشته باشد- برای مردم قابل فهم و درک نیست.
 
نرخ ارز و هزینه حمل و نقل تعیین‌کننده قیمت کالاها
 
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در افزایش قیمت کالاها باید به مسائلی مانند میزان ارزبری، نرخ ارز، هزینه حمل و نقل و... توجه کرد در صورتی که این هزینه‌ها در روزهای اخیر تغییری نداشته باشد گران شدن محصولات پذیرفتنی نیست.
 
آیا افزایش نرخ روغن موتور پذیرفتنی است؟
 
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید رشد نرخ روغن موتور متناسب با گرانی مواد اولیه باشد در غیر این صورت مردم نمی‌توانند افزایش قیمت مجدد روغن موتور را بپذیرند، تصریح کرد: دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مانند روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد.
 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در حال حاضر زمزمه افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت روغن موتور قوت گرفته و تولیدکنندگان  مدعی هستند که حساب و کتابشان با یکدیگر نمی‌خواند، در واقع اگرچه در ماه‌های گذشته با موافقت سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت روغن موتور حدود 70 درصد افزایش پیدا کرد اما در روزهای اخیر نیز تولیدکنندگان به دنبال افزایش مجدد قیمت این کالا هستند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head