نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
کد خبر: ۱۰۷۳۵۲
2019 July 11 - ۱۱:۵۴ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
گزارش هفتگی بورس- خودرو؛
پدال نیوز- بررسی نماد گروه خودرویی طی هفته جاری نشان می‌دهد روند کند خودرویی‌ها در پایان هفته اصلاح و در نهایت به تشکیل صف‌های خرید برای برخی نمادهای اصلی بدل شد.
بخ پزارش پدال نیوز به نقل از میزان، بررسی بازار سرمایه طی هفته جاری خبر از رشد 4 هزار و 217 واحدی می دهد. افزایشی که تاثیر خود را بر روی تمام نمادها نگذاشته و گروه خودرویی همچون گذشته در حاشیه بازار قرار گرفته است.


بررسی دقیق‌تر نماد گروه خودرویی نشان می‌دهد روند کند گروه خودرویی در پایان هفته اصلاح و صف‌های خریدی برای برخی نمادها همچون سایپا و ایران خودرو تشکیل شده است.

بررسی دقیق‌تر پنج گروه خودرویی به شرح زیر است:


*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 5 هزار و 238 سهم در ابتدای هفته به 7 هزار و 238 سهم رشد کرد و حجم از 89 میلیون و 546 سهم با افزایش به 132 میلیون و 578 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با منفی 4.44 درصدی روبرو شد که این روند در پایان به مثبت 3.06 درصدی رسید.
 *ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 4 هزار و 374 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 218 سهم کاهش یافت و حجم از 38 میلیون و 915 سهم با افت به 17 میلیون 822 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 4.56 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به منفی 1.03 درصدی رسید.


 

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 974 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 662 سهم افزایش یافت و حجم از 51 میلیون و 61 سهم با روند صعودی به 57 میلیون سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 4.17 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به مثبت 4.16 درصدی رسید.
*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 8 هزار و 555 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 887 سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از 173 میلیون و 702 سهم با کاهش به 70 میلیون و 268 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 3.46 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم منفی 3.41 درصدی رسید.
 


*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از 869 واحدی در پایان هفته کاهش و به رقم 388 واحدی رسید، همچنین حجم از 18 میلیون و 37 با کاهش به 8 میلیون و 36 سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 0.94 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته با منفی 0.47 درصدی رسید.برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین راستا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه خودرویی‌ها ابتدای هفته جاری را ضعیف شروع کردند، اما در پایان هفته با توجه به اینکه قیمت‌ها اصلاح شد شاهد تشکیل صف خرید در برخی نماد‌های خودرویی از جمله ایران خودرو و سایپا بودیم.

وی افزود:در شرایط حال حاضر دامنه نوسانات قیمتی گروه خودرویی در یک دامنه اصلاحی و رشدی قرار دارد و بازار منتظر خبر‌های نهایی در مورد تحول بنیادین شرکت‌ها است.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به اینکه گزارش‌های سه ماهه شرکت‌ها چندان چنگی به دل نمیزند، در شرایط فعلی مسئله اساسی استقبال نقدینگی از این گروه بعد از یک دوره اصلاح و یک دوره رشد ناشی از اقبال معامله‌گران بوده و این مسئله به صورت مداوم تکرار خواهد شد؛ به نظر می‌رسد گروه خودرویی در یک کانال قیمتی قرار گرفتن و در این کانال نیز باقی می‌مانند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head