نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۱۰۷۳۴۳
2019 July 11 - ۱۰:۰۹ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
سه دلیل کاهش قیمت خودروها در بازار
پدال نیوز: بازار خودرو در هفته های اخیر شاهد روند نزولی قیمت ها است و این روند کاهشی با وجود زمان فرا رسیدن تابستان و افزایش تقاضا برای خرید همچنان ادامه دارد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار،فعالان این بازار معتقدند همزمان با کاهش و تثبیت نسبی قیمت ارز و نیز افزایش عرضه خودرو به دلیل تکمیل خودروهای ناقص و همچنین ترخیص خودروهای مانده در گمرک، قیمت ها در بازار خودرو کاهش داشته اما مصرف کننده همچنان عجله ای برای خرید ندارد و حجم تقاضا در بازار کاهش یافته است.  
 
آن ها معتقدند در روزهای گذشته، بازار جاندار نبوده و اگر در ماه گذشته نفسی داشت در ماه تیر این نفس گرفته شده و مطلقا خرید و فروشی صورت نمی گیرد.
 
کاظم محمدی نیکخواه، فعال بازار خودرو با اشاره به عدم خرید و فروش در بازار خودرو، می گوید: با وجود کاهش قیمت ها در بازار هنوز هم هیچ خریداری نیست چرا که در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها هستند براین اساس هیچ خرید و فروشی انجام نمی شود.
 
وی با اشاره به سابقه خرید از سوی ایرانی ها می افزاید: وقتی قیمت ها در حال افزایش است علاقه برای خرید در میان ایرانی ها افزایش می یابد و وقتی قیمت ها کاهش می یابد، با امید به کاهش بیشتر خریدی انجام نمی شود.
 
این فعال بازار خودرو با اشاره به افزایش عرضه در شرایط فعلی اظهار می کند: هم اکنون شاهد افزایش عرضه خودرو هستیم‌ چرا که از یک سو خودروهای وارداتی در حال ترخیص از گمرکات است و از سوی دیگر میزان عرضه از سوی خودروسازی ها افزایش یافته و خودروهای ناقص در حال تکمیل بوده و قیمت ارز نیز همراه با کاهش بوده است.
 
محمدی نیکخواه با تاکید بر این که انتظار برای کاهش بیشتر قیمت ها همچنان ادامه دارد، اظهار می کند: در چند ماه گذشته قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در اوج قیمت ها به ۱۰۵ میلیون تومان رسید اما هم اکنون به ۸۵ میلیون تومان رسیده اما با این حال با هدف کاهش بیشتر قیمت ها همچنان خریداری ندارد.
 
وی در پاسخ به این که آیا این امید وجود دارد که بازار خودرو به دلیل خریدهای تابستانی از رکود خارج شود، می گوید: سال ها است که خودرو بازار شب عید و تابستان ندارد و هم اکنون نیز باید خرید تابستانی خرید خودرو انجام شود که در عمل این اتفاق نمی افتد.
 
ابن فعال صنعت خودرو با بیان این که قیمت خودروها در ماه های اخیر بیش از ۱۰ درصد کاهش داشته است، تصریح می کند: پیش بینی می شود روند کاهشی قیمت ها در ماه های آینده ادامه داشته باشد مگر آن که اتفاق خاصی رخ دهد و در حال حاضر نیز خریداران در انتظار برای کاهش بیشتر قیمت ها هستند که این شرایط منجر به رکود عمیقی در بازار خودرو شده که هنوز اجتناب ناپذیر نیست، در همین حال سرمایه گذاران در این بازار نیز از ترس سقوط بیشتر نسبت به فروش خودروهای ثبت نامی خود اقدام کرده اند.
 
وی قیمت های چند ماه پیش خودرو را صوری و با حباب دانسته و تصریح می کند: این حباب در حال تخلیه است اما بدون شک این اتفافات در بازار خودرو به اتفاقات اقتصادی باز می گردد چرا که بدون شک اقتصاد دارای اشکالاتی است که نمود خود را در بازار خودرو و قیمت ها نشان می دهد و اگر اقتصاد دارای ثبات بود شاهد این اتفاقات در بازار خودرو نبودیم.
 
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head