نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
کد خبر: ۱۰۷۳۰۹
2019 July 10 - ۱۲:۲۲ - ۱۹ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور:
پدال نیوز- رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی اظهار داشت: خودروسازها ۹۰۰ هزار خودرو را به مردم پیش‌فروش کردند که تامین تدارک و انجام تعهدات بستگی به تامین نقدینگی دارد که این میزان تقریبا ۱۵ هزار میلیارد تومان است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایلنا ، محمدرضا نجفی منش با بیان اینکه کل مطالبات شبکه تامین از صنعت خودرو 22 هزار میلیارد تومان است، گفت: خودروسازها 900 هزار خودرو را به مردم پیش‌فروش کردند که تامین تدارک و انجام تعهدات بستگی به تامین نقدینگی دارد که این میزان تقریبا 15 هزار میلیارد تومان است.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس ما پیشنهاد دادیم که 9 هزار میلیارد تومان از محل مطالبات معوق پرداخت شود و 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای رونق این صنعت اختصاص یابد.
 
نجفی‌منش در پاسخ به این سوال که آیا حاضر به دریافت خودرو در قبال مطالبات خود هستید، گفت: اگر خودروسازان قادر باشند، ما حاضر هستیم اما در شرایط کنونی این موضوع می‌تواند در تامین خودروهای پیش‌فروش شده اخلال و مشکل‌آفرین باشد.
 
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور خاطرنشان کرد: ما برای تامین نقدینگی قطعه‌سازان پیشنهاد دادیم که 11 هزار میلیارد تومان اختصاص یابد و بازپرداخت آن توسط خودروسازان صورت بگیرد که تصمیم بر آن شد که 4 هزار میلیارد تومان به صورت ریالی و 844 میلیون یورو بصورت ارزی پرداخت شود که تا اسفند سال گذشته 3850 میلیون تومان پرداخت شد اما از بخش یورویی یک یورو هم اختصاص نیافت که اگر همان موقع پرداخت می‌شد، امروز با کسری قطعات مواجه نبودیم.
 
 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head