نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
کد خبر: ۱۰۷۲۳۵
2019 July 09 - ۱۲:۰۲ - ۱۸ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی:
پدال نیوز- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت شرایط تردد خودروهای امدادی، انتظامی و خدماتی از خطوط ویژه را تشریح کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس ، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت  درخصوص این مطلب که کدام دسته از خودروها اجازه تردد در خطوط ویژه را دارند، اظهار داشت: اساساً برابر قانون خودروهای امدادی و برخی خودروهای خدماتی اجازه تردد در خطوط ویژه و اضطرار را دارند.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با بیان این مطلب که تشخیص اینکه خودروهای فوق در حال ماموریت هستند یا نه؛ برعهده پلیس نیست، تصریح کرد: همین قدر که خودروهای عبوری از خط ویژه، از علائمی نظیر چراغ گردان یا آژیر استفاده کنند این امر نشان می‌دهد که در حال ماموریت هستند.
 
وی گفت: حتما وظیفه خود سازمان‌ها و حراست‌هایشان است که این موارد را کنترل کنند تا خدای نکرده از وسیله نقلیه با استفاده از علائم فوق به عنوان یک ماموریت کاذب استفاده نشود.
 
سردار مهماندار افزود: قانونا آن چیزی که ما کنترل می‌کنیم آن است که اگر آمبولانس یا خودروهای پلیس از چراغ گردان و علائم استفاده کنند برای ما محرز می‌شود که در حال ماموریت هستند؛ قطعا وقتی یک آ‌مبولانس اعلام می‌کند در حال ماموریت است نگه داشتن و کنترل آن می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
 
این مقام ارشد پلیس تهران تاکید کرد: ما فقط با علائم، آرم و نوع ماشین کار داریم و بقیه کنترل‌ها به عهده خود سازمان‌‌ها است.
 
سردار مهماندار در پاسخ به این پرسش  که به طور مثال ماشین حمل غذای پرسنل پلیس از خطوط ویژه تردد می‌کند، گفت:  فقط خودروهای انتظامی و عملیاتی که در حال ماموریت فوریت پلیسی هستند می‌توانند از خط ویژه تردد کنند نه ماشین حمل غذا؛ اگر چنین مواردی باشد حتما تذکر داده و برخورد خواهد شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head