نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۱۰۶۷۷۲
2019 July 01 - ۰۹:۲۸ - ۱۰ تير ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یکی از بخش‌های مهم در شرکت های خودروسازی، بخش تامین و خرید قطعات مورد نیاز است. گردش مالی چند هزارمیلیاردی و وابستگی شرکت های خودروسازی به واردات قطعه حساسیت این بخش را دوچندان می کند. از این رو نظارت بر خرید و تامین قطعه در شرکت های خودروسازی امری ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، یکی از بخش‌های مهم در شرکت های خودروسازی، بخش تامین و خرید قطعات مورد نیاز است. گردش مالی چند هزارمیلیاردی و وابستگی شرکت های خودروسازی به واردات قطعه حساسیت این بخش را دوچندان می کند. از این رو نظارت بر خرید و تامین قطعه در شرکت های خودروسازی امری ضروری است.
 
آقای"م.و" از جمله مدیران ارشد یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی است که طی چند سال اخیر همواره در بخش خرید و تامین قطعات خودرو در شرکت خودروسازی متبوعه خود حضور فعال و اثرگذار داشته است. از این رو برخی از وی به عنوان "سلطان قطعه"در صنعت خودرو یاد می کنند.
 
وی در حالی به آمریکا سفر کرده که ممنوع الخروج بوده و به واسطه تامین وثیقه 22 میلیارد تومانی توسط یک شرکت خودروسازی، توانسته از کشور خارج شود. طبق اطلاع به دست آمده، وثیقه مذکور به علت عدم بازگشت"م.و" به کشور ضبط شده است. "م.و" که در حال حاضر قائم مقام یکی از شرکت های تابعه خودروسازی است، تابعیت دوگانه دارد و از نزدیکان کاری با مدیرعامل شرکت مذکور است.
 
در خصوص خروج وی از کشور دو نکته مهم وجود دارد: اول اینکه چرا شرکت خودروسازی مذکور وثیقه مورد نیاز را تامین کرده است؟ چه رابطه خاصی بین مدیرعامل شرکت و"م.و" وجود دارد و دوم اینکه به علت تابعیت دوگانه"م.و" و سطح دسترسی بالای وی به اطلاعات حساس صنعت خودرو، چرا وی در پست های حساسی در چند سال اخیر مشغول به کار بوده است؟حامی اصلی وی چه کسی بوده است؟

خط بازار
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head