نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
کد خبر: ۱۰۶۲۴۹
2019 June 20 - ۱۰:۵۸ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ‌ها باعث راکد ماندن سرمایه.....
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم : یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ‌ها باعث راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع و زیان انباشته خواهد شد، گفت: این امر در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در تامین نقدینگی خواهد شد.منصور مرادی در تشریح علل گرانی خودرو، اظهارکرد: یکی از دلایل اصلی گرانی خودرو اعمال مجدد تحریم‌ها است.
 
در پی اعمال تحریم‌ها و به‌دلیل مشکلات ناشی از آن، ما با کمبود مواد اولیه و قطعات خودرو‌ها مواجه هستیم.وی علت دوم گرانی‌ها به‌خصوص در بخش خودرو را افزایش نرخ ارز دانست و افزود: به تاثیر از تنش‌های سیاسی، نرخ ارز افزایش می‌یابد و همین امر باعث گرانی در مواد اولیه و بالا رفتن هزینه تولید خواهد شد.نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس در ادامه افزود: در اوایل اعمال تحریم‌ها برخی از سودجویان مبادرت به خرید تعداد بالایی خودرو می‌کردند و همین امر باعث برهم خوردن میزان عرضه و کمبود خودرو می‌شد. دلالان پس از مدتی که تقاضا برای خودروها افزایش می‌یافت خودروها را با سود بالاتری به مصرف‌کنندگان واقعی می‌فروختند.وی در ادامه خاطر نشان کرد: بخش دیگری از گرانی‌ها به دلیل وجود نقدینگی سرگردان در دست مردم است. در شرایط این چنینی هجوم نقدینگی‌ها باعث آشفتی بیشتر در اقتصاد کشور می‌شود. این امر موجب تبدیل خودرو از کالایی مصرفی به کالایی سرمایه‌ای شد. تقاضای کاذب ایجاد شده باعث افزایش دوچندان قیمت‌ها شده است.به گفته این عضو کمیسیون صنایع مجلس نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ‌ها باعث راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع و زیان انباشته خواهد شد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head